TOP

Tazelenmiş Hissetmenizi Sağlayacak 12 Renk Kombinasyonu

Eviniz için doğru renk kombinasyonları seçmek zor olabilir. Özellikle renk çeşitliliğinden hoşlanıyorsanız gökkuşağındaki renklerin evinizin tarzına sadece birkaçının uyması ve renk skalasını bir veya iki renk tonuyla sınırlandırmanız inanılmaz derecede zor olabilir.

Birlikte iyi çalışan renkleri bulmak göründüğü kadar uğraştırıcı olmayabilir. Defalarca denenmiş gerçek deniz mavileri ve beyazların kombin edildiği dekorasyon kombinasyonları olsada; beraber kullanıldığında farklı renkler güçlü bir etki bırakabiliyor. Örneğin yeşilin nötr tavrını altının süper doymuş parlaklığıyla kombinlemek beklenmedik ve heyecan verici bir hisle taze ve eğlenceli etki bırakabilir. Kısacası sonsuz bir renk dünyası varken en güzel eşleşmeler için hayal gücünüzü kullanın.

Bu canlı aynı zamanda soft tonların kombinasyon önerileri, tümüyle yeni bir boya işine girişmenize gerek kalmadan dekoratif parçalarla da ferah havayı evinize taşımanız için!

#1 Adaçayı & Bej

Bejin özellikle lavanta tonları nötr adaçayı rengiyle eşleşmesi oldukça ferah bir ortam yaratmanızı sağlar.

#2 Turkuvaz & Camel

Tasarımcı Casey Hardin dekorasyonda sıkça kullandığı turkuvaz ve camel renk kombini birbirlerini tamamlayan en hoş tonlar. Bu görünümü camel rengi deri yastıklar ve hatta altın detaylı dekoratif parçalar ve canlandıran turkuvaz berjerlerle destekleyin. Bu çarpıcı renk skalasının çok yönlülüğünü boho ruhunu aksesuar ve dokularla yansıtmasını seviyoruz.

#3 Siyah & Açık Yeşil

Siyahın drama dolu cazibesine biraz baş döndürücü bir etki katmak ister misiniz? Açık yeşil tonlar asi siyahın gölgeli ve sisli halini neşelendirecek.

#4 Pembe & Mavi

Pembe ve mavi renkleri ile tasarım yapmaya ilk düşündüğünüz zaman aklınıza çocuk odası imajı gelmiş olabilir. Aslında tonlarca tasarım kombinasyonları bu pastel renklerin çocuksu bir görünüm elde etmeden eşleştirmenin mümkün olduğunu gösteriyor. Hareketli baskılar ve toprak tonları bu renk kombinasyonunu istediğiniz havalı duruma yükseltmeye yardımcı olacaktır.

#5 Derin Kırmızı & Havuz Mavisi

Derin kırmızılar ve ultra doygun maviler birbirinden bağımsız canlı renkler olmasına rağmen bir araya geldiklerinde büyük bir etki yaratacaktır. Yaşam alanınızı ekstra daha taze hissetirecek bu kombinasyonu mutlaka deneyin.

#6 Menekşe & Kırmızı

Bu beklenmedik renk eşleşmesi baharat tonlarının en parlak kontrastı olabilir. Bu tonları dekoratif objelerinize taşıyarak kullanmayı deneyin.

#7 Altın & Adaçayı

Göz alıcı parlak altın tonları ile modern bir dönüşüm mü arıyorsunuz? Adaçayının ultra soft tonu nötr bir zemin hazırlayarak altının parlaklığınla muhteşem bir kombinasyon oluşturacaktır.

#8 Leylak & Gri

Yaşam alanınıza bir renk sıçraması eklemenin en kolay yolu tabii kitaplığınızın iç kısmını farklı bir renge boyamaktır. Açık yeşile çalan gri renk tonu baharın en güzel çiçeği leylağın tonuyla deneyin. Yumuşak, sakin bu tonlar adeta birbirleri için var olmuş.

#9 Kakao & Lime

Bu kombinasyon kulağa sizce de lezzetli gelmiyor mu? Bu ilginç renk birlikteliği için lime rengi koltuğunuzu lezzetli kakao tonuyla kombinleyin. Yan yana bu renkler yaşam alanınıza kişilik katacak.

#10 Menekşe & Mint Yeşili

Şeker dükkanını anımsatan bu tonlar, evinde ferah ve aydınlık dekorasyon isteyenler için ideal bir seçim. Mint yeşili desenli kırlentler ve menekşe rengi döşemeler bu neşeli renkleri yaşam alanlarına taşımak ferah bir his uyandıracak.

#11 Lavanta Mavisi & Safir

Mücevher tonlarının kasvetli ve karanlık bir alanda bulunmalı kuralı kesinlikle yoktur. Bu tonları yine aynı aileden daha açık renklerle eşleştirerek, en kasvetli renkleri bile neşeli ve ferah bir his getirebilir.

#12 Limon Ve Okaliptüs

Limon ve okaliptüs tonlarının kombinasyonu evinize temiz bir nefes aldıracak. Bize bu görünüm parlak neşeli sarı sandalyeler muhteşem bir okaliptüs rengiyle boyanmış duvara yaslanan limon ağaçlarını hatırlatıyor. Her gün bu alanda kahvaltı için uyanmak yeni arzunuz olacak.

iremnurhanisoglu96@gmail.com