TOP

Evinizin Sofistike Görünmesini Sağlayacak 9 Püf Noktası

Bir odayı nasıl bir dekorasyonun sofistike aynı zamanda dengeli hissettirdiğini merak ediyorsanız ve peşinden Pinterest’e bakıyorsanız işinizi kolaylaştıracak önerilerimize bakmaya ne dersiniz? İlk etapta sadece bir evin sofistike görünmek için büyük veya pahalı mobilyalarla dolu olmasını gerekmediğini söyleyelim. Aslında o imrenerek baktığınız en şık mekanlardan bazıları küçük ve oldukça bütçe dostu stüdyo dairelerdir.

Evinizin herhangi bir alanını hem zarif hissettirecek hem bütçe dostu olacak sofistike bir görünüme kavuşturacak yenilenmeye hazır mısınız?

Kendi stilinizi yükseltecek ve size ilham verecek ustalıkla dekore edilmiş sofistike dekorasyon önerileri için okumaya devam edin.

#1 Ayrıntılarda Boğulmayın

Sabahları birkaç dakika daha harcayarak yatağınızı mutlaka toplamayı deneyin bu odanızın atmosferini ve hissini anında değiştirecektir. Ancak size zaman kaybettirecek teferruatlı aksesuarlarınız varsa ayrıntılarda boğulmadan görünümü basitleştirmeyi deneyin.

Unutmayın yatak odanızın lüks görünmesi için sizi yoracak aksesuarlara gerek yoktur.

#2 Floresan Ampulleri Değiştirin

Kötü ışık sadece sizi ve misafirlerinizi sert bir parlaklıkla rahatsız etmekle kalmaz, aynı zamanda dekorasyonunuzu da sönük gösterecektir. Floresan ampullerini ve LED ışığını dekorasyonunuzda kullandığınızda iç mekanınızı hastane gibi hissettirecektir.

Bunun yerine bir kitap okumak için hala yeterince parlak olan sıcak ve davetkar parıltıya sahip LED ampulleri tercih edin.

#3 Televizyonunuzu Yükseltin

Teknolojinin oturma odanızın estetiğinden uzaklaşmasına izin vermeyin. Televizyonunuzu bir konsol gibi bir mobilya parçasına yerleştirin veya duvara monte etmeyi deneyin.

Düzenlenmiş ve sofistike görünüm olan bu kolay kurulumlar geleneksel televizyon standlarından çok daha çekici!

#4 Eskimiş Çerçeveleri Değiştirin

Kişisel bir sanat koleksiyonunun küratörlüğünün büyük destekçileriyiz, ancak değerli parçalarınızı asmadan önce doğru çerçeveleri aldığınızdan emin olun. Duvarınıza bir sürü farklı tarzdaki çerçeve astığınızda ilginç ve yaratıcı görünmenin aksine, önemsiz ve deneyimsiz gözükecektir. Onun yerine basit, temiz ve resimlerinizi tamamlayan çerçeveler satın almaya çalışın.

Parlamayı önleyen özel bir mat cam ile resimlerinizin tonlarıyla aynı renkte çerçevelerle eşleştirin.

#5 Görünür Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Çok fazla eşya yaşam alanınızı dağınık hale getirebilir ve evinizin genel görünümünü etkili bir şekilde ucuz gösterebilir. En kalabalık alanınızı düzenlemek için kendinize ekstra zaman ayırın.

Başlamak için bir yer arıyorsanız işe sehpalarınızın üzeri, mutfak tezgahınız, giriş konsolunuz ve çalışma alanlarınızdan başlayabilirsiniz.

#6 Kullanmadığınız Vazolarınızı Elden Çıkarın

Gerçeklerle yüzleşebileceğimiz bir noktada stok vazolar! Hemen hemen herkesin bakabileceği sayılı bitkiler vardır. Plastik dekor bitkileri iyi bir fikir gibi görünebilir ancak sadece toz ve kir toplarlar.

Bunun yerine gerçekten uzun süre yaşayacak deve tabanı gibi kolay yetiştirilebilen bitki türlerini tercih edin.

#7 Dikey Panjurlardan Kurtulun

İşlevsel olsalarda dikey panjurlar sofistike görünümü ev dekorasyonunda isteyenler için pek uygun değildir. Roma güneşlikler bunun yerine daha şık bir tercih olacaktır.

#8 Aydınlık İç Mekan

İç mekanınızı daha parlak, taze ve ışık dolu tutmak için yağmur suyundan lekelenmiş ve kirlenmiş pencelerinizi düzenli olarak mutlaka temizleyin.

Temizliğe çevre dostu bir yaklaşım benimsemek istiyorsanız, doğal ürünler kullanmayı deneyin.

#9 Katmanlı Görünüm

Pek çok durumda halılar tüm alanı dekorasyon parçalarıyla birbirine bağlayan en temel unsurdur. Halınız iç mekanınız için çok küçükse tüm sofistike görünümü bozabilir. Yaşam alanınızı daha boyutlu ve katmanlı göstermesi için ince küçük halınızı daha büyük bir halının üzerine sermeyi deneyin.

iremnurhanisoglu96@gmail.com