TOP

YAŞANIR KILAN DESENLER

image3

Dönemsel temalardan aldığınız ilhamla ve sadece bir kereye mahsus olan çizimlerinizin altında nasıl hikâyeler yatıyor? Renk ve desen seçimleriniz hakkında bize neler söylemek istersiniz?

Farklı kültürler ve altyapılar her zaman ilgimi çekti, geçmişin keşfedilecek sonsuz bir kütüphane olduğunu düşünüyorum. Her temada an, geçmiş ve gelecek var. Sade, bazen oyuncaklı, bazen etnik ama hep özeller…

Koleksiyonlarınız arasında neler yer alıyor? Spor ayakkabıdan boks eldivenine kadar pek çok objenin üzerinde yer alıyor çizimleriniz. Çizim yapacağınız objeleri seçerken özel bir tercihiniz oluyor mu?

Ürünler benim için boş bir tual… Onları yaşanır kılan üzerindeki desenler. Dönemin koleksiyon etkisini en iyi yansıtacak ürünleri seçiyorum ve bunları zıtlık yaratarak göstermeyi seviyorum. Spor ayakkabılarına çini desenleri, boks eldivenlerine mandala uygulamak gibi… Yeni koleksiyona ise Rus etkisi hâkim. Kürklü cüzdanlar ve çanta süsleri üzerinde farklı stillere sahip matruşkalar boy gösteriyor. Renkli saçlı, trençkotlu, bikinili, şık, topuklu ayakkabılı… Herkes kendi stilini yansıtan bir matruşka bulacaktır mutlaka.

mehmete@groupmedya.com