TOP

ÜÇ ADIMDA RAHATLATICI İSKANDİNAV DEKORASYONUNU EVİNİZE TAŞIYIN

Minimalist detayları ve modernliği esas alan ,beyaz rengin ve yaratıcılığın ön planda olduğu, günümüz mimarisine oldukça uyum sağlayan İskandinav dekorasyonu evleri az eşyayla rahat, basit ve konforlu bir görünüme ulaştırıyor. Bu nedenle İskandinav iç tasarımından ilham almak için daha iyi bir zaman yok. Birkaç basit adımda rahat bir yaşam biçimini evinize nasıl dahil edeceğinizi öğrenin.

1.Güneşin evinize girmesine izin verin.

Evinizin aydınlatması ruh halinizi etkileyebilir, bu yüzden aydınlatmanın en iyi şekilde olduğundan emin olun. Gün boyunca enerjik hissetmek için loş ışık kesinlikle işe yaramayacaktır. Açılan pencereler, beyaz duvarlarla yansıtılan ve büyütülen ışığa izin verir.Ayrıca ayna kullanımı da herhangi bir kablo veya elektrik işine gerek kalmadan büyük bir odanın etrafındaki doğal ışığı yansıtmaya yardımcı olacaktır. Geceleri ise zemin lambasıyla odanızda loş bir parıltı vererek odayı parlatabilirsiniz. Mumlar her zaman rahatlatır ve odada samimi bir ruh hali yaratır.

2.Sıcak dokuları ve doğal malzemeleri kullanın.

Evinize dahil etmek için mümkün olduğunca doğal unsurları arayın. Doğal yüzeyler ve organik lifler, rahat ve konforlu bir ruh hali yaratacaktır.Taş, hafif ahşaplar (çam ağacı, akçaağaç ve badanalı veya sert ahşap) ve yıpranmış betonu düşünebilirsiniz. Bu cesur, bazen sert malzemeleri alın ve bunları basit vurgular ile yumuşatın. Pamuk, keten gibi malzemeler oturma odanızı asla bırakmak istemediğiniz bir yer haline getirmek için harika bir yoldur. Nötr bir renk paleti tutmak İskandinav tarzı için idealdir.

3.Gölgeleri sadeleştirin.

Darmadağın bir odaya odaklanamazsınız. Çıplak pencerelerle başlayarak, mobilyaları düzene sokmanın yollarını bulun. Ekstra oturma alanı, bir odayı kolayca minderlerle değiştirebilirsiniz,fazla minderleri bir köşeye sıkıştırın ve sadece gerektiğinde ortaya çıkarın. Koleksiyonunuzu sadeleştirmek için zaman ayırın. Eğer bir şey işlevsel değilse ondan kurtulabilirsiniz. Mevsimsel olarak sık sık değişiklik yapın.

gizema@groupmedya.com