TOP

TAŞINMA SÜRECİNİ KOLAYLAŞTIRAN ADIMLAR

Hareket etmek asla kolay değildir, ancak hızlı hareket etmeniz gerektiğinde, bunu çok daha zor bir görev gibi hissedebilirsiniz. Yakında başlayacak olan taşınma sürecini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için aşağıdaki ip uçlarını takip edebilirsiniz!

Yapılacaklar listesi oluşturun.

Harekete geçmeniz gerektiğini bilmek, özellikle de yakın tarihte olması gerektiğinde çok zor olabilir. Bu yüzden bu senaryoda yapılacak ilk şey, yapılacaklar listesi oluşturarak düşüncelerinizi düzenlemek için zaman ayırmaktır. Bu size hareketinizin geri kalanında hareket etmeniz gereken yapıyı sağlayacaktır.

notonthehighstreet.com

Kendinize zaman aralıkları koyun.

Yapılacaklar listelerinizi sırayla aldığınızda, sonraki göreviniz kendinize son tarihler vermektir. Listeyi gözden geçirin ve her öge için bir son tarih oluşturun. Daha kolaysa, son günden itibaren geriye doğru çalışabilirsiniz.

facilethings.com

Toparlanma işlemini sistemli yapın.

Paketleme yaparken, her şeyi olabildiğince düzenli tutmanıza yardımcı olacak bir sistemi takip etmek isteyeceksiniz. Herkes kendisi için ne tür bir sistemin işe yarayacağını bilir, ancak başlamanıza yardımcı olacak birkaç önerimiz var:

  • Odanız için ihtiyaç duyacağınız tüm paketleme malzemelerini toplayarak başlayın.
  • Kırılabilir eşyaları korumak için tişört veya fırın eldiveni gibi yumuşak eşyaları kullanın.
  • Kutuların yalnızca bir bakışta nereye ait olduğunu görmenize olanak sağlayan işaretli bir renk kodlu etiketleme sistemi oluşturun.
  • Her kutudaki tüm ögelerin bir listesini yapın. Bu şekilde, varış noktanıza vardığınızda ihtiyaç duyduğunuz eşyaları aramaya gitmek zorunda kalmazsınız.
hoa.org.uk

Gerekirse profesyonel taşıma yardımı alın.

Taşınma zamanı geldiğinde destek almaktan kaçınmayın. Kendi başınıza taşınma işinin üstesinden gelmeniz zor olabilir, yardım almaktan korkmayın. Taşımacılık işi yapan birçok şirket, zamanınızın bir kısmını verimli kullanmanıza yardımcı olabilecek paketleme hizmetleri de sunar.

confused.com

gizema@groupmedya.com