TOP

STİLİSTİK İNOVASYON

Visionnaire, 15. yılına özel olarak hazırlanan “Anniversary” koleksiyonunu bu yıl 58. edisyonu gerçekleşen Salone Internazionale del Mobile fuarında tanıttı.

Anthem modüler oturma grubu

İtalyan el işçiliğini şık ve sofistike stilinde yaşatan Visionnaire, sektördeki 15. yılı için yeni bir koleksiyon hazırladı. “Anniversary” adındaki koleksiyon, her yıl tasarım dünyasını Milano’da buluşturan Salone Internazionale del Mobile fuarının 5 numaralı pavyonundaki 820 metrekarelik alanda sunuldu. Alessandro La Spada’nın Eleonore Cavalli ile iş birliği yaparak tasarladığı ihtişamlı stand, hünerli ellerin doğayla kurduğu iletişimi yansıtıyordu. Bu ilgi çekici standa son derece cazip bir şekilde yerleştirilen yeni Visionnaire koleksiyonu, iç & dış mekân ve konut projeleri için hazırlanan 80 parça üründen oluşuyor.

Genesis modüler giyinme dolabı

“Eleonore Cavalli’nin kreatif direktörlüğünde kurgulanan “Anniversary” koleksiyonunda, Alessandro La Spada, Roberto Lazzeroni, Marco Piva, Armando Bruno, Alberto Torres, Mauro Lipparini, Giuseppe Viganò, Fabio Bonfà gibi İtalyan tasarımcıların yanı sıra Steve Leung, Maria Serebryanaya ve Roberta Verteramo gibi uluslararası isimlerin de imzası var. Özel işçiliği ve detaya verdiği aşırı önem ile her zaman bir adım ileriye gitmeyi hedefleyen Visionnaire yeni koleksiyonu aracılığıyla çok sayıda yaratıcı ve stilistik inovasyonu da sektör profesyonellerine tanıttı. “Anniversary” gücünü farklı malzemeleri cesurca bir araya getiren deneysel tavrından alıyor. Işık saçan bronzdan yenilikçi çimento ve mermer kaplamalara, açık gözenekli yüzeyiyle abanos fosil ağacından sıvı metallere farklı malzemeleri tasarımlarında bir araya getiren mobilyalar, dağ zirvelerinin silüetleri gibi farklı dekoratif temalara sahipler.

Camden koltuk
Ripley yatak odası
Oturma, yemek ve yatak odalarından oluşan temel alanlar, banyo üniteleri, ışıldayan avizeler, sanatsal ve doğa odaklı aksesuarlar “Anniversary” koleksiyonunun merkezinde yer alıyorlar.

Hazırlayan : ÇİĞDEM HASANOĞLU

gizema@groupmedya.com