TOP

SIEMENS EV ALETLERİ İLE CHEF TALKS

 

Başarılı şeflerin mutfağın ötesindeki ilham veren yaşamlarına konuk olduğumuz Siemens Ev Aletleri ile Chef Talks söyleşilerinde bu ay konuğumuz eğitmen şef İnci Özay Hatipoğlu

Gastronomi dünyasına genç şefler yetiştiriyorsun. Bu noktaya gelene kadar ki yolculuğundan bahseder misin?

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema-Tv Bölümünden 2002 yılında mezun oldum. Ardından çocukluğumdan beri çok meraklı olduğum mutfak işlerini derinlemesine öğrenmek için 2003 yılında ABD’ye gittim ve Johnson & Wales Üniversitesinde Gastronomi eğitimi aldım. 2005 yılı Ekim ayında Türkiye’ye döndüm ve o gün bugündür 5 yıldızlı otel mutfaklarından gıda tedariğine kadar sektörün neredeyse tüm bölümlerinde çalıştım. Uluslararası tanınan bir çok markanın ‘’marka elçiliği’’ni yaptım. Dergilere aylık yazılar yazdım ve hala aylık, düzenli olarak yazmaya devam ediyorum. Birçok ülke, şehir, kasaba gezip, araştırdım ve sonrasında dünyanın farklı yerlerine gastronomi turları düzenledim.

2013 yılından bu yana SonMastori.com ismini verdiğim Blog’uma ve farklı markalara içerik üretiyorum. Yaklaşık 2 senedir de özel bir yemek akademisinde ‘’Dünya Mutfağı’’ dersi veriyorum.

mehmete@groupmedya.com