TOP

Şehir Otelciliğinin Lideri Titanic Hotel

1970’ li yıllarda temeli atılan AYG GRUP, 1998 yılında, İstanbul Şişli’ de başlayan otelcilik serüvenine,  bugün, özel ve ayrıcalıklı bir marka olarak devam etmektedir.

AYG Grup, uluslararası alanda bilinen ” Titanic ” markası ismi altında, İstanbul’ da önce Şişli, ardından Taksim’ de, adını ve ayrıcalığını fark ettirerek şehir otelciliğinde önemli bir yer edindi. 2003 yılında, mimarisiyle, efsanevi aşk gemisinin hikayesini yaşatmak adına açılan, Titanic Beach Lara, Antalya, Lara bölgesinin adeta parlayan bir yıldızı olarak konumlandı.

Başarıyı, çok çalışarak yakalayan Titanic Oteller Grubu, hizmet sektöründe, otelcilik konusunda sağlam ve güvenilir ilkelerle hareket ettiklerini tüm otellerinin başarısı ile kanıtlamaktadır. Dünya’ nın neresinde olursa olsun, ihtiyaç duyulan her yerde ve her üründe otel açmayı amaç edinen grup, İstanbul’ un Anadolu yakasında, Titanic Business Kartal’ın açılışıyla, başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2009 yılında Bakırköy’de Titanic Port Bakırköy ve aynı yıl, Gebze’de, Anadolu Sağlık Merkezi hastalarının yakınları için açılan Titanic Anadolu Gebze’ nin kuruluşuyla, başarılı bir marka olmayı sürdürmektedir. 2012 yılında ise, İstanbul Bayrampaşa’da açtığı, Titanic Business Bayrampaşa ile şehir otelciliğinin tanımında tüm ezberleri bozmaya devam etmektedir.

AYG Grup, yeni yatırımlarına İstanbul’un gelişmiş köklü sanayi bölgelerinden Dudullu IMES OSB’ de 190 odalı 5 yıldızlı bir otel ile devam etmektedir. Almanya’ de ise Berlin’ in tarihi caddesi Französische Str. üzerinde yine tarihi bir geçmişe sahip binanın restoresini yaparak 5 yıldızlı 208 odalı otel projesini hayata geçirecek. Ayrıca yine Almanya’ nın önemli merkezlerinden CHAUSSEE Str.’de, 4 yıldızlı 390 odalı otel projesini sürdürmekte.

Günümüzde AYG GRUBU’nun yiyecek – içecek ve hizmet sektöründeki başarısının temelini oluşturan Hasır Restoran zinciri, Almanya’da bilinen ve tercih edilen bir markadır.  Zincirin yeni halkaları İtalyan lezzetlerinin Avrupa damak tadına uygun olarak sunulduğu, La Paglia Italian Fast Food Restaurant ve Pascarella Italian A’la Card Restaurant ‘tır. Berlin’deki restoran sayısı 10’a ulaşmıştır.

 

seda@mayadijital.com