TOP

MODERN VE ŞIK TEKSTİL ÜRÜNLERİ

Anim Living koleksiyonlarında, geleneksel detayların stilize bir şekilde günümüze uyarlanması sonucu ortaya çıkan modern ve şık tekstil ürünleri yer alıyor.

Mina Dilber Temo

Ev tekstili ağırlıklı bir yaşam markası olma vizyonu ile Mina Dilber Temo tarafından kurulan Anim Living markası altında klasik, modern ve geleneksel dokunuşlara sahip tüm ev tekstili ürünleri bir arada bulunuyor. Türkiye’nin sahip olduğu el dokuması değerleri ve kumaş zenginliğini ön plana çıkarmayı hedefleyen marka, yüksek kalite tekstil ürünlerini hayatın her alanına taşımayı amaçlıyor. “Günümüzde hemen hemen herkes hayatlarını kolaylaştırmaya ve sadeleştirmeye çalışıyor. Anim ürünlerinin ruhu, kalitesi ve kullanılabilir özellikleri bunu en iyi şekilde yansıttığını düşünüyoruz. Anim Living, tüketicilere bir yaşam hikâyesi sunuyor. Bu hikâyeyi doğal, sade, bir o kadar eklektik, hareketli ve renkli özellikleri ile karşılamayı amaçlıyor.

Kalitesi ve yumuşak dokusuyla ön plana çıkan Anim Living ürünleri, doğadan, sanattan ve çevrede bulunan her türlü kaynaktan ilham alınarak üretiliyor.

Anim’in Latincede kök anlamı yaşam kelimesinden geliyor. İsminin çıkış noktasında anlaşıldığı üzere, markamız yaşamdan izler taşıyor. Ürün gamımız tekstil odaklı olacak. Bunun yanı sıra tekstil ürünleri ile aynı dili konuşabilen, tamamlayıcı parçalar da yer alacak… Mesela, Anim Ege Koleksiyonu için Zeynep Keyman Bodrum mandarin esanslı mumlar yaptı. Sadece 250 adette ürettiğimiz bu mumlar gerçekten çok keyifli ve koleksiyon kapsamında da gerçekten çok anlamlı oldu. Ürün gamımıza yeni ürünler eklenmeye devam edecek. Bunun yanı sıra binicilik yaptığım için, bu alanda da birçok ihtiyacın olduğunu fark ettim. Bu konu da yeni ürünler tasarlayacağız” diyor markanın kurucusu ve tasarımcısı Mina Dilber Temo, Anim Living’in konseptini sorduğumuzda. Anim Living’de nevresim takımları, yatak örtüleri, yastıklar, Amerikan servisleri, masa örtüleri, peçeteler, havlu ve peştemaller, throw’lar, sabahlık ve kaftanlar, seramik, mum, seyahat çantaları yer alıyor. Tüm ürünler Türkiye’de üretiliyor. Türkiye’nin kumaş kalitesinden sahip olduğu zenginlik ile üretimden gelen gücünü birleştirmeyi hedeflediklerini söylüyor Temo. Yatak ve masa grubu ürünleri başta olmak üzere tüm Anim Living ürünlerinin hepsi çok özel atölyelerde üretiliyor. Ethnic Vintage koleksiyonundaki ürünler Türkiye’nin dört bir yanındaki el dokuması tezgâhlarda dokunuyor. Kişiye özel sipariş ve projeler için markanın Akaretler’deki showroom’unda satış yapılıyor. Bu yaz içinde ise Anim Living’in online sitesi açılacak. Anim Living imzasını taşıyan ürünler şu an Jaune’da ve önümüzdeki haftalarda ise Beymen mağazalarında yer alacak. Kısa süre içinde İstanbul, Bodrum ve Çeşme başta olmak üzere 3-4 satış noktasında daha satışta olacaklar.

Hazırlayan : ÇİĞDEM HASANOĞLU

gizema@groupmedya.com