TOP

Mobilya temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler

Sirke: Ahşap zeminde, doğal taşlarda ve granit tezgâhlarda sirke kullanımı malzemenin donuk ve mat görünmesine sebep olabilir.

Sabun/Deterjan: Halı ve deri üzerinde sabun ve deterjan kullanımı ürünün sertleşmesine sebep olabilir.

Çamaşır suyu: Çamaşır suyu içinde bulunan klor, banyoların temizliğinde mükemmel bir sonuç verir. Fakat paslanmaz çelik ve tencere setlerinde kullanılırsa maddeye zarar verebilir. Çamaşır suyunu diğer temizlik ürünleriyle birlikte kullanmak toksik gaz oluşumuna neden olur.

Amonyak: Leke oluşumuyla mücadele veren amonyak özellikle döşemelik kumaşlarda kullanılmamalıdır. Döşemelik kumaşlarda amonyak kullanımı ürünün solmasına neden olur.

Çelik yün: Kuvveti sayesinde yapışkan madde ve kir tabakalarını kolaylıkla çıkaran çelik yün, paslanmaz çelikten oluşan mutfak eşyaları ve tencere setleri gibi daha yumuşak bir zeminde kullanmak için tehlikelidir.

Sıcak su: Pirinç ve gümüş kaplı ürünleri sıcak su ile yıkamak yüzeydeki kiri yok etme bile onun solmasına neden  olur. Onun yerine parlatma cilası kullanılabilir.

Süpürge: Her evde ihtiyaca cevap veren süpürge, temizlikten çok zarar verir. Çünkü süpürge telleri yüzeyde kara leke bırakır onun yerine vakum kullanabilirsiniz.

nazi@mayamedya.com