TOP

Her Modaseverin Başucunda Bulunması Gereken 10 Temel Moda Kitabı

Giderek artan Covid-19 salgınının hayatın her alanına yansımasıyla dünyada birçok şehir kamu ve özel işletmelerde toplantılar, organizasyonlarını iptal ediyor. Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde evde zamanını geçiren modasever okuyucular için moda fotoğrafçılığı ve belirli tasarımcıların tarihini incelemek ideal bir fırsattır.

Lüks yaşam tarzı yayıncısı Assouline, Dior: Christian Dior 1947-1957 ve Chanel: the Impossible Collection gibi sanat ve tasarıma adanmış ikonik isimlerin ultra üst düzey baskı serisine ait olan kitapları okuyuculara sunuyor.

Modanın tarihini merak ediyorsanız, Rizzoli’s Fashion Forward: 300 Years of Fashion kitabı 17. yüzyıldan günümüze 300 yıllık modanın evrimini anlatıyor. Benzer şekilde This Is Not Fashion: Streetwear Past, Present and Future kitabı geçmiş, şimdi ve gelecek olarak modanın önemini alt kültürden milyon dolarlık endüstriye dönüşümünü inceliyor.

Naomi Campbell, “Supreme Models”

Tasarımcı Alexander McQueen’in Metropolitan Sanat Müzesi’nde sergisi ile birlikte piyasa sürülen kitabı Savage Beauty, kariyerine kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Başka bir moda ikonu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Naomi Campbell, Supreme Models kitabı geçmiş ve günümüzün en ikonik siyahi modellerine ve moda endüstrisi üzerindeki etkilerine tamamen yazıldığı ilk kitaptır.

Her moda meraklısının sahip olması gereken temel başucu kitaplarını sizin için listeledik.

#1 Alexander McQueen: Savage Beauty

#2 Chanel: The Imposibble Collection

#3 Dior: Christian Dior 1947-1957

#4 Fashion Forward: 300 Years of Fashion

#5 Grace: Thirty Years of Fashion at Vogue

#6 Gucci: The Making Of

#7 Kate: The Kate Moss Book

#8 Prada: The Complete Collections

#9 Sneakers: Complete Limited Edition Guide

#10 This Is Not Fashion: Streetwear Past, Present and Future

iremnurhanisoglu96@gmail.com