TOP

Ev Dekorasyonunuzda Wes Anderson’ın Renkli Evreninden İlham Alın

Tatil klasikleri ve favori romantik komedilerin yanı sıra, yaratıcı yönetmen Wes Anderson’ın filmleri gibi tekrar tekrar izlediğimiz aslında birkaç filmde var. “Yükselen Ay Krallığı’nın büyüleyici çocuksu aşk hikayesinden, Küs Kardeşler Limited Şirketi’nin yolculuk tutkusunu içimizde hissettiğimiz kaçışlara kadar Anderson filmlerinin her biri diğerinden tuhaf aynı zamanda karmaşık bir evreni ortaya koyuyor.

Yaşam alanınızın dekorasyonuna farklı bir hava katacak, yönetmen Wes Anderson’ın ince düşünülmüş detaylarıyla her bir sahnesi adeta görsel bir şölen sunan filmlerinden ilham almaya ne dersiniz?

#1 Geçmişe Duyarlılık

Anderson filmlerinde antik bir parlaklık her zaman göze çarpıyor. Yönetmenin nostaljiye olan sevgi ve tutkusunu daha ilk bakışta hissediyorsunuz. Filmlerinin hemen hepsinde geçmişten kopup gelmiş önceki zaman dilimlerinde gerçekleştiği apaçık ortada aslında.

Dekorasyonda kullandığı renk tonları geçmişin izlerini taşırken, günümüzde bir Wes Anderson filmi hayal etmek oldukça zor olacaktır. Midcentury modern stilden bolca izler taşıyan filmlerindeki iç mekan tasarımları, bu stili dekorasyonunda kullanmak isteyenler için ilham verici olabilir.

#2 Çok Çeşitli Renk Tonları

Küs Kardeşler Limited Şirketi’nin renkli canlı dünyası, Tenenbaum Ailesi’nin kentsel, şehirli atmosferi ve Yükselen Ay Krallığı’nın çakıllı deniz kıyısı tonları ile birlikte büyüleyici renk kombinasyonları Wes Anderson filmlerinde olmadan olmaz.

Anderson’ın filmlerinde hakim olan renk çeşitliliği ve uyumu adeta yönetmenin imzası! Ve renk olarak kullandığı zengin mücevher tonlarından aquatik nane yeşillerine, kraliyet morundan şeker pembesi sakız tonlarına kadar her bir film evrenine uyumlu renk kombinasyonlarından söz ediyoruz.

#3 Mükemmel Simetri

Yaşam alanını düzenlemek söz konusu olduğunda, Wes Anderson tarzının karakteristik film tekniğinin birini uygulamayı deneyin: Simetri. İlham verecek film Tenenbaums Ailesi’ne bir göz atın.

#4 Temaya bağlılık

Anderson filmografisinde, iç mekan tasarımının dekorasyonu söz konusu olduğunda genel olarak her bir ayrıntı birbirini tamamlayan niteliktedir. Küçük kahverengi daire desenlerinden renk temalarına ve bu ayrıntıları tamamlayan dekoratif eşyalara kadar bütün detaylar adeta bir yapboz gibi kendini tamamlar.

Film karakterini tamamlayan her bir detay sinematik manzaralar sunarken, aynı zamanda dekorasyonun uyum içinde akmasını sağlıyor.

Anderson’ın filmlerinin dikkat çekici olmasını ve ikonikleşmesini sağlayan zebra desenli renkli duvar kağıdı baskılarından pembe prenses telefonlarına kadar çok çeşitli aksesuarlar, sizinde ev dekorasyonunuz için ilham verici olacaktır.

iremnurhanisoglu96@gmail.com