TOP

Ekolojik kütüphane kuran Bisikletli Sahaf!

Ekolojik yaşama katkı sunmak isteyen Bisikletli Sahaf grubu, 4 okula kurduğu ‘Ekolojik Kütüphane’yi Bayrampaşa’daki bir okula daha kurmak için pedallıyor. Grubun kurucuların Filiz Gülez, kendilerine konulan sınırları aşmak için bu yolculuğa çıktıklarını belirtti. Bu ekolojik oluşuma destek verenler arasında görme engelliler de bulunuyor.

stanbul’da ekolojik bir girişim olarak yola çıkan Bisikletli Sahaf grubu, 2015’te sosyal sorumluluk projesi olarak başladığı “Ekolojik Kütüphane” çalışmalarına devam ediyor.

Okullarda çocuklarla buluşup “Tohum Ekim Atölyesi”, “Bisikletli Yaşam Atölyesi”, “Hayalimdeki Yolculuk Atölyesi” gibi etkinlikler düzenleyen grup, kitaba ve kütüphaneye ihtiyacı olan okullar için bisikletlerle kitap topluyor.

Grup, 4 okulda ‘Ekolojik Kütüphane’ oluşturduktan sonra verdiği aranın ardından şimdi Bayrampaşa’da bulunan Ülkü İlköğretim Okulu’nda kütüphane oluşturmak için pedallayı sürdürüyor.

Topladıkları kitapları ‘Bisikletli Sahaf Atölyesi’ adıyla okullara ulaştıran grubun kurucularından Filiz Gülez, insanlara genellikle sosyal medya üzerinden duyuru yaptıklarını belirtiyor.

mehmete@groupmedya.com