TOP

YOĞUN TEMPOLU HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK PRATİK DÜZENLEMELER

Hayatınızın her yıl daha da yoğunlaştığını hissediyor musunuz?Bizim için yeterince hayatı kolaylaştırmayan dijital çağ, daha az zamanda daha fazlasını yapmamızı sağladı. İşte meşgul insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için ihtiyaç duydukları düzenlemeler!

Takvim & planlayıcı kullan!

Önemli bir şeyi unutmuş olduğunuzu fark etmek kadar korkunç bir şey yok. Bu yüzden en önemli şey sizin için çalışan bir sistem oluşturmak ve ona bağlı kalmaktır. Hayatınızı planlı tutmak için bir takvim veya planlayıcı kullanmak önemli bir adımdır. Ana takviminizi dijital olarak tutmayı tercih etseniz bile, basılı bir takvim daha iyi bir tercih olabilir. Her önemli tarihi not edin ve takvimi her gün göreceğiniz bir yere koyun ve önemli bir tarihi bir daha asla unutmayacaksınız!

Mutfak, dolap ve banyo düzenlemesi yap!

Dolabınızı düzenli tutmak,işleri kolaylaştırmanın en pratik yoludur. Evinizi düzenli tutmak için yoksa mutfağınıza ve banyonuza çöp kutuları ekleyin.Eşyaları daha düzenli hale getirin, minik aksesuarları da kutular içerisinde dağınıklık yaratmayacak şekilde organize edin.

Anahtarları, zarfları ve diğer eşyaları toparlamak için alan oluştur!

Özellikle, zarflarınızın biriktiği yerde ve anahtarlarınızı bıraktığınız her yerde küçük bir sepet ekleyin. Bu iki şey için organizasyon uygulamak kaybolmayı önleyerek zor gibi görünen hayatı kolaylaştırır. Artık cevapsız faturalar yok, kaybolan anahtarlar artık yok! Bahsi geçen zarfları ve anahtarları koymak için minik hasır kutular kullanabilirsiniz. Ardından, oyuncaklar ve uzaktan kumandalar için orta ebatları kutular ve battaniyeler gibi daha hacimli nesneler için daha büyük olan kutulardan faydalanabilirsiniz. Eviniz bir çırpıda çok daha organize görünecektir.

Hayal kurmak ve stres atmak için zaman ve mekan ayarlaması yap!

Stresin ve koşuşturmanın fazlaca olduğu günümüz koşullarında evinizde dinlenebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz bir mekan olması çok önemlidir. Evinizde, herhangi bir yer seçin ve orayı sevdiğiniz şeylerle doldurun.
Güzel kokulu mumlar, bir yoga matı, mini bir kitaplık gibi yaratıcılığınızı kıvılcımlandıracak ve dengeyi bulmanıza yardımcı olacak herhangi bir şeyden faydalanabilirsiniz. En üretken halinizi yakalamak için rahatlamanıza izin vermeniz gerekir. Evinizde tam olarak bunu yapmakla yükümlü bir alan yaratmak, tükendiğinizi hissettiğinizde kendinize öncelik vermenizin daha muhtemel olmasını sağlar.

gizema@groupmedya.com