TOP

Yılın Rengi Maviyi Evinize Taşıyın

Sakin, yumuşak ve modern mavinin her ruh haline uyum sağlayan tonlarının yapamayacağı bir şey var mı? Her ruh halini kucaklayan ferah aynı zamanda zarif mavi rengi derin ve rüya gibi tonlarıyla oldukça popüler. Üstelik yaşam alanlarında kullanıldığında mavi rengi, sakinliği ve özgüveni yansıtan bir etki de yaratıyor.

Pantone Renk Enstitüsü tarafından yılın rengi seçilen klasik maviyi ev dekorasyonunuzda nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız önerilerimiz için okumaya devam edin.

#1 Kontrast Oluşturun

Koyu bir boya renginin yaşam alanınızı mağara benzeri bir hava vermesini önlemenin en basit yolu sadece bu çarpıcı vurgu için bir duvarı boyayın ve gerisini beyaz bırakın. Özellikle bu yüksek kontrastlı efekti karmaşık tarihi mekanlarda ve süslemelerde seviyoruz.

#2 Akdeniz Rüyası

Bazen sadece iç mekanda içeri girdiğinizde çarpıcı bir wow etkisi yaratmak isteyebilirsiniz. Derin su mavisi duvarlar, eşsiz kemer vurgularıyla basit yaşam alanlarına ince Akdeniz tarzını taşıyabilirsiniz.

#3 Desen Oyunları

Desenleri karıştırmak en çılgın hayallerinizin temeli olsun. Koyu mavi süslü duvar kağıtları, dokuma halılar ve marin çizgili yastıklar tümü maksimalist tarzın en güzel eşlikçisi!

#4 Beklenmedik Renk Kombinasyonları

Mavi rengin geniş renk ailesi ile en yaratıcı renk kombinasyonlarını yapmanın sizce de zamanı gelmedi mi? Safir ve tavus kuşu mavisi gibi beklenmedik renk kombinasyonlarını deneyin.

#5 Indigo Işıltısı

Eşleşen tonlar hiç bu kadar modern görünmemişti. Duvara astığınız resim ve onunla uyumlu nevresim takımı, tek rengin zarif detayları yüksek kontrastlı bir renk şemasının daha da etkili görünmesine yardımcı olur.

#7 Karşıtlık Çeker

Resim derslerine geri dönme zamanı! Renk tekerleğine bakın ve en iyi renk eşleştirmelerini arayın. Sonbahar esintili pas tonları ve modern karanlık koyu mavilerle eşleştirildiğinde gerçekten çarpıcı görünüyor.

#8 Mücevher Tonları

İç mekanın karanlık olması onun kasvetli olması gerektiği anlamına gelmez. Mücevher tonlarının zengin ve kraliyet hissi mavi boyalı kapılar sayesinde daha eğlenceli bir karakter kazanabilir.

#9 Tropikal Esinti

Okyanusun serin maviliklerinin aslında doğayla bağlantısı düşünüldüğünde tropikal yeşilliklerle mükemmel bir şekilde eşleşmesi zor değil. Yılın rengi klasik mavinin tropikal baskılı yumuşak yastıklarla kombini oldukça çarpıcı olacaktır.

#10 Deniz Maksimalizmi

Çarpıcı tonlardaki koyu mavi renk ile bu tonlardaki duvar kağıdı deseni arasında kararsız kalanlardan mısınız? Her ikisini de tercih edebilirsiniz. Pirinç detaylı aydınlatma ve rattan sandalyelerle bu görünümü destekleyin.

#11 Maviyi Isıtın

Biraz renk katmaya ne dersiniz? Klasik kahverengi tonları ve turuncu alt tonlu deriler mavinin soğukluğunu ısıtacak en doğru tercih olacaktır. Mutlaka deneyin.

#12 Brütalist Detaylar

Beyaz boyalı tuğla detaylar özellikle yatak odası dekorasyonunda yatak başlığında bu tasarımı uyguladığınızda yatak başlığı efekti verecektir. Benzer bir efekt için yaratıcılığınızı kullanarak farklı renk kombinasyonlarını deneyin.

#13 En Hızlı Değişim

Boya işlerinden önce en hızlı dönüşüm perdeler olabilir. Mavi tonlardaki şerit perdeler yaşam alanınıza zarif aynı zamanda cazibeli bir görünüm katacaktır.

#14 Chinoiserie Desenleri

Klasik Chinoiserie desenleri bu renk tonu ile mükemmel bir şekilde uyumludur. Bu görünüm için en yakın antika pazarına uğrayabilir, şanslı grupta olup Chinoiserie desenli yemek takımlarını saklandığı yerden çıkarıp duvarınıza asabilirsiniz. Bu duvar süslerinin eklektik bir görünüme kavuştumasını çok seviyoruz.

#15 Marin Detaylar

Marin çizgiler olmadan asla! Bu eğlenceli aynı zamanda zarif çizgili detaylar, zamansız deseniyle oldukça klasiklerden vazgeçmek istemeyenler için en ideal seçim olacaktır.

iremnurhanisoglu96@gmail.com