TOP

YENİ TREND: FERAH VE MODERN ESTETİK KLİNİKLERİ

Doktor Mehtap Altınöz’ün Bağdat Caddesi Suadiye semtinde konumlanan yeni muayenehanesi, estetik, ferah ve modern bir dekorasyon anlayışını yansıtıyor.

Dr. Mehtap Altınöz

Estetik ile sanatın etkisini girer girmez hissettiğiniz, tasarımı doğallık ilkesi esas alınarak yapılmış bir daire Doktor Mehtap Altınöz’ün yeni muayenehanesi. 230 metrekarelik geniş bir alana yayılan, beş oda, bir arşiv, üç tuvalet, bir mutfak, açık balkon ve bir bekleme alanına sahip muayenehanede özellikle işlem odalarının ve bekleme odasının büyüklüğüne önem verilmiş. Yüksek tavanlı ve boydan boya uzaktan kumandalı bir pencere sistemiyle tasarlanan bekleme odası, yazın teras olarak kullanıma açılabiliyor. Bu sebepledir ki, kliniğin iç ve dış mekânlarında kullanılan büyük, canlı çiçekler yaşam alanına renk ve keyif katan unsurlar arasında yer alıyor.

Bekleme alanında, gelen misafirlerin daha rahat etmesi için siyah ve ahşap rengi oldukça etkili kullanılmış. Canlı çiçekler ise yeşilin dinlendirici enerjisi yansıtıyor.
Estetik uygulamaları yaptırmaya gelen hastaların beklerken rahat vakit geçirebilmeleri için özel bekleme alanları yaratılmış.

Doktor Mehtap Altınöz’ün estetik anlayışındaki doğallık çizgisi kliniğin dekoratif unsurlarında kendini gösteriyor. Sadelik, konfor ve sıcaklık bu mekânda en çok öne çıkanlar arasında. Ahşabın sıcaklığı ve metalin yalın tarzının bir arada yakaladığı uyum, muayenehanenin minimalist dekorasyon anlayışını yansıtan ince bir detay. Misafirlerin konforlu dakikalar geçirebilmesi için tasarlanan bekleme alanının atmosferinde siyah ve ahşap renk tonlarının bir arada kullanımı ve canlı çiçeklerle elde edilen dingin bir enerji göze çarpıyor. Doktor Mehtap Altınöz’e muayenehanesini alışıldık estetik klinikleri ve muayenehanelerden farklı kılan detayları görüp sorduğumuzda tasarladığı alanı şu sözlerle anlatıyor: “Özellikle estetik uygulamaları yaptırmaya gelen hastalarımızın bekleme odasında daha rahat vakit geçirebilmeleri için özel bekleme alanları yarattık.

Muayenehanenin en sevilen alanlarından biri denize karşı konumlandırılan kitap okuma ve çalışma barı.

Kahveye ve kitaba olan merakım klinikte iki ayrı alan yaratmamızı sağladı. En çok sevdiğim iki alan, çay ve kahve barımızla, denize karşı konumlandırdığımız kitap okuma ve çalışma barı diyebilirim. Ayrıca yeşilin enerjisi benim için çok önemli olduğu için iç ve dış mekânda çiçek kullanımına özen gösterdim.” Atmosfere hayat veren çiçek tasarımları Violet Garden Çiçek Tasarım’a ait olduğunu söylüyor doktor ve ekliyor: “Mobilya seçimlerimizi Mudo Concept ve Taş Design’dan yaptık. Sadelik ve rahatlık ön planda olsun istedik. Dekorasyona hayat veren küçük parçaları da yurt dışı gezilerimden yıllar içinde topladığım, hikâyesi, anısı olan parçalar oluşturdu. Genellikle de en çok sevdiğim iki kent; Roma ve Floransa’dan alındı. Estetik, bilim ve sanatın bir arada olduğu bir dal.

Yaptığımız işin resim sanatından bir farkı yok. Her odanın enerjisine uygun resimler de yıllar içinde farklı yerlerden toplanan ve kliniğimize uyum sağlayan resimler. Bir kısmı Martin isimli bir ressama ait özellikle melek ve kadın temalı olan resimler.” Doktor Mehtap Altınöz’ün muayenehanesindeki en keyifli köşelerinden biri de, hastalarıyla görüşme yaptığı odası. Bu odaya girdiğiniz zaman şahane bir tren istasyonu görüntüsüyle karşılaşıyor, Kadıköy’ün nostaljik ruhunu yaşıyorsunuz. Kendisinin müziğe olan merakı ise bekleme odasının yanı sıra bu odada da göze çarpan unsurlar arasında. İnsan ruhuna hitap edenler arasında etkileyici bir plak koleksiyonu ve pikap dikkatimizi çekiyor. İşlem ve bakım odalarında ise ferahlık, güzel kokular, dinlendirici müzik, duygu uyandıran resimler hâkim. Altınöz’e bu keyifli muayenehaneyi dekore ederken ilham aldıklarını soruyoruz. “İş ortamınız ve yaşam alanınız sizin hayata bakışınızı yansıtmalı. Estetik ve güzellik gibi kavramlar birbiri olmadan düşünülemez. Bize gelenlerin muayenehaneden içeri girdiği andan çıktığı ana kadar kendini iyi hissetmesi bizim için çok önemli. Benim ve ekibimin içinde çalıştığımız alanın enerjisinin, ruhunun da güzel olmasına özen gösteriyoruz.” Doktor Mehtap Altınöz’ün dekorasyonunu kendi imzasının taşıdığı muayenehanesi, estetiğe olan bakış açışını oldukça açık bir şekilde yansıtıyor.

Dr. Mehtap Altınöz’ün muayenehanesindeki en keyifli alanlardan biri de, hastalarıyla görüşme yaptığı odası. Bu odaya girdiğiniz zaman şahane bir tren istasyonu görüntüsüyle Kadıköy’ün eski ruhunu yaşıyorsunuz.muayenehanesindeki en keyifli alanlardan biri de, hastalarıyla görüşme yaptığı odası. Bu odaya girdiğiniz zaman şahane bir tren istasyonu görüntüsüyle Kadıköy’ün eski ruhunu yaşıyorsunuz.

“HAYATA BAKIŞINIZ NEYSE İŞİNİZE VE YAŞAM ALANINIZA DA YANSITMALISINIZ. ESTETİK VE GÜZELLİK BANA GÖRE BÜTÜNSEL BİR KAVRAM.”

gizema@groupmedya.com