TOP
https://www.quickanddirtytips.com

YAŞAMI KOLAYLAŞTIRACAK VE ZAMAN KAZANDIRACAK ADIMLAR

Hayatın her yıl daha da yoğunlaştığını hissediyor musunuz? Meşgul insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için ihtiyaç duydukları her şeyi beş adımda bulabilirsiniz!

Takvim kullanın; Planlama yapın.

Önemli bir şeyi unutmuş olduğunuzu fark etmek kadar korkunç bir şey yok. Bu yüzden en önemli adım plan oluşturmak ve ona bağlı kalmaktır. Hayatınızı organize tutmak için bir takvim veya planlayıcı kullanmak size zaman kazandırır.

Evin her alanında bir düzen kurun.

Dolabınızı düzenli tutmak,aradığınızı bulmanızı sağlar ve size zaman kazandırır. Tüm eşyalarınıza belirli yerler verin ve gerekirse yanlarına minik notlar alın.

Anahtarlarınızı ve önemli eşyalarınızı kolayca bulabileceğiniz belirli bir alanda toplayın.

Özellikle, postanızın biriktiği yerde ve anahtarlarınızı bıraktığınız her yerde küçük bir sepet ekleyin. Bu iki şey için sadece organizasyonu uygulamak hayatı kolaylaştırır. Artık kaybolan anahtarlar artık yok, aynen böyle!

Tüm stresten ve sesten uzak dinlenebileceğiniz bir alan oluşturun.

Günümüzde her türlü ihtiyacımıza yönelik eşya alıp,ortam yaratabiliyoruz ancak kendimize dinlenme ihtiyacı için alan ayırmıyoruz. Ancak, günün geri kalanını evde geçirirken bizi rahatlatacak bir ortama oldukça ihtiyaç duyuyoruz. Evinizde, herhangi bir yerde bir yer seçin ve sevdiğiniz şeylerle doldurun. İdeal olarak, bu dikkat dağıtıcı şeyleri asgariye indirebileceğiniz bir alan olacaktır, böylece sakin anları kolayca bulabilirsiniz. Ardından, size en iyi hizmeti verecek olan eşyaları ekleyin. Bu güzel mumlar, rahat bir atış, yoga matı, kitaplık olabilir.

gizema@groupmedya.com