TOP

YAŞAM ALANLARI İÇİN AYDINLATMA FİKİRLERİ

Yaşam alanları için tercih edeceğiniz aydınlatmalarda üç şey önemlidir: ortama uyum, görev ve vurgu. Ortam ışığı genel aydınlatmalı bir oda sunar, eklenen aydınlatma ışığı belirli çalışma alanlarına yönlendirilir ve nesneleri vurgular. Her zevk ve ortam için neredeyse sonsuz aydınlatma fikri vardır.Denemekten korkmayın!

Çoklu Aydınlatma

Odadaki farklı noktalara yerleştirilen farklı aydınlatma türlerinin bir karışımı, uygun bir oturma odası aydınlatma düzeni oluşturmak için ideal olabilir. Hepsi gölgesiz, katmanlı ve sağlam bir aydınlatma düzeni oluşturmak için birleştirilebilir.

blogave.site

İkili ışıklandırma

Genel aydınlatma söz konusu olduğunda, iki farklı tür kullanmak her zaman harika bir fikirdir. Zarif bir oturma odasında, tavandan gelen ışık aydınlık sağlarken, geçici bir asma armatürü odanın ortasındaki oturma alanını vurgulayacaktır.

Aynı aydınlatma türünün birden çok kullanımı

Büyük bir odada, tek bir tavan armatürü yeterli olmayabilir. Çoğu durumda, pot lambaları iyi bir çözümdür, ancak gömme aydınlatma sizin için uygun değilse, başka bir olasılık daha vardır; oda boyunca birden fazla asma lamba asmayı düşünebilirsiniz.

Kari Wilbanks Interior Design

Tavan vurgusu yapan ışıklandırma

Bir tavanın çevresini aydınlatmak, oda ışığını arttırmanın yanı sıra çoğu oturma odası için ortak olmayan benzersiz bir ayrıntı sağlayabilir.Böylece Odadaki ışık tavanın mimari detaylarını vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda mekana bir şıklık havası katar. Oturma odası aydınlatma fikirleri söz konusu olduğunda, olağanın dışında düşünmekten korkmayın.

Zeminde konumlanan aydınlatmalar

Evinizde tavan lambası yok mu? Sorun değil! Zeminde yer alan yaylı bir ışık kaynağını kullanabilirsiniz. Bu tür lambalardaki yaylar genellikle oldukça yüksektir, modern görünümlü oldukları içinde çağdaş ortamlara uyum sağlarlar.

Raflara eklenen gömme ışıklar

Vurgulu ışıkları gömme raflara dahil etmek, özel nesneleri ve aksesuarları vurgulamak için harika bir yoldur. Aydınlık ve güzel bir odak duvarı oluşturmak için raflara biraz parlaklık ekleyin.

 Juliette Byrne

Alanı daha kullanışlı hale getirecek bir aydınlatma düzeni

Bir aydınlatma ürününü tavan fanı ile birleştirmek, alanı ve işlevi en üst düzeye çıkarmak için harika bir yol olabilir. Tavan vantilatörleri kesinlikle eskisi kadar popüler olmasa da, sıcak iklimlerde gerekli olurlar. Aşırıya kaçmamak için, hem tavan lambaları hem de vantilatörler kurmak yerine, alanı en üst düzeye çıkarmak için ikisi bir arada kullanabileceğiniz seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

gizema@groupmedya.com