TOP

YARATICILIK TUTKUSU

Mobilya, ev aksesuarları, ürün ve ambalaj tasarımının yanı sıra tekstil tasarımı ve endüstriyel tasarım alanlarında da hizmet veren Studio Kali, özgün, işlevsel ve ilham dolu ürünler yaratmanın peşinde olan bir tasarım stüdyosu.

Endüstri ürünleri tasarımcısı ve mühendis Fulden Topaloğlu tarafından 2019
yılında kurulan Studio Kali, yalınlığı ile farklılaşan, malzemenin sorumlu kullanımına ve zamansızlığa odaklanan ürünlere imza atmayı hedefliyor. El üretimi mobilyalar, el
dokuması yün kilimler ve sanatsal baskıların ön planda oluğu Studio Kali koleksiyonları, tasarım ve zanaatın ara kesitinde hayat buluyor.

HAIDA

Studio Kali’nin sanatsal baskı koleksiyonunda yer alan Haida’nın başrol
oyuncuları kabile maskeleri ve üzerlerine düşen gün ışığı. Bu koleksiyonda yer alan ürünler Fulden Topaloğlu’nun fotoğraf çalışmalarından oluşuyor.

SAMA

Sehpa, tabure ve askılık gibi parçalardan oluşan Sama koleksiyonu, işlevsel yalınlığıyla çevresine farklı ve zarif bir dokunuş katıyor. İlhamını semazenlerin elbiselerinden alan koleksiyon, konik kesit geometrisiyle oynayarak yalın ve özgün mobilyalar oluşturuyor. Ürünler, ahşap ve metal zanaatkârları tarafından elle üretiliyor.

EGE NO 1

Studio Kali’nin Ege kilim serisinden Ege No 1 isimli kilim, deniz
yüzeyinin tüm görsel ve duysal ifadelerine duyulan derin bir hayranlığı
yansıtıyor. Doğal kök boyalarla renklendirilmiş el dokuması tasarım, %100 yünden oluşuyor.

Hazırlayan : ÇİĞDEM HASANOĞLU

gizema@groupmedya.com