TOP

Yaratıcı Bir Sanat Köşesi için İlham Veren Önerileri Keşfedin

Mobilyalar, yaşam alanını işlevsel ve konforlu hale getirirler. Ancak sanat eserleri ve kişisel fotoğraflar iç mekanı karakterle dolu bir eve dönüştüren şeylerdir. En gurur duyduğumuz başarılarımızı asmamızın ve en sevdiğimiz sanat eserlerini ya da sadece bir fotoğrafı çerçevelememizin bir sebebi var; bize güzellik ve duygusal anılarla çevrili olmanın değerini hatırlatıyorlar.

Aslında düzenlenmiş geniş bir galeri duvarı, hoşlandığınız tasarımları ve hatta günlük olarak nasıl hissettiğinizi yansıtmak için mükemmel bir tercih olabilir. İç mekanınızı, stilleri, anılarınızı ve çocuğunuzun çizdiği resimleri bir şekilde dekorasyonunuza katmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarımızı size yardımcı olacaktır.

Her biri ilham almanız için yaratıcı aynı zamanda çarpıcı bir görsel efekt sunan bu önerilerimize göz atın.

#1 Bir Anlatı Oluşturun

Her bir tasarımda ilgi çekici bir anlatının dekorasyona katkıda bulunması fikrine kesinlikle aşığıyız. Örneğin Güney Kaliforniya’nın paten kültürünü yansıtan fotoğraf kareleri, sıcak nötr tonlar eşlik eden jüt halı ve ahşap dokulu sandalyeler gibi doğadan ilham alan malzemelerin bir bütün oluşturduğu tasarımlar oldukça dikkat çekici olacaktır. Bu samimi ve rahatlık hissine eşlik eden cilalı sandalyeler ve masa, beyaz duvarların temiz görünümüyle dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Basit aynı zamanda zarif plaj temalı fotoğraflarda bu görünümü hoş ve çekici tutacaktır. Fotoğrafçılığı seviyorsanız, iç mekanınızın dekorasyonu için anlamlı ve hikayesi olan bir anlatı oluşturma fikrini çok seveceksiniz.

Çektiğiniz fotoğrafları en güzel şekilde süsleyecek doğal dokulu, siyah fonlu ceviz çerçeveleri kullanabilirsiniz.

#2 Farklı Stilleri Eşleştirin

Farklı dokulardaki çerçeveler her zaman kötü görünmeyebilir. Beyaz boyalı duvarınıza tarz katacak sanat eserlerini eklektik stil çerçeveler ile eşleştirebilir, ahşap zemin ve şık bir halı ile ortamın enerjisini yükseltebilirsiniz. Bu sanat köşesiyle ilgili en iyi şey, tüm ev sakinlerinin kişiliklerini ve stillerini yansıtmasıdır. Tamamen otantik ve aynı zamanda yaşanmışlık hissi veren bu köşeniz en favori mekanınız olabilir. Seçeceğiniz nötr tonlardaki halı ve farklı dokulardaki çerçeveler ince bir uyum hissi yaratacaktır.

Canlı tonlarla süslemeyi seviyorsanız, ancak yüksek tonlardaki ögelerin uyumsuz olabileceğini düşünüyorsanız doku açısından zengin ve retro çekicilikteki çerçeveleri kullanmayı deneyin. Bu eklektik stildeki resim köşenizin harika bir parça olacaktır.

#3 Zarif Dokunuşlar Ekleyin

Aslında sanat eserleri odanın odak noktası olmak zorunda değil. Dekoratif dal ve metalik parçalar, sanat eserinin tonlarını ortaya çıkararak hemen dikkat çekecektir. Bununla birlikte iç mekanınızda nedenini tam olarak çözemediğiniz bir donukluk olduğunu düşünüyorsanız sebebi resimlerin çerçevesiz olması olabilir. İfade öğelerinin güzelliğini artıran ince detaylı çerçeveler ile resimlerinizi sunmayı deneyin. boş bir duvara sahip değilseniz rafa resimlerinizi yaslayabilirsiniz.

Bu görünüme ek olarak güzel ve kişiselleştirilmiş bir köşe için ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğraflarını da eklemeyi deneyin.

#4 Simetrik Detaylar

Yemek masasına uyumlu bir resim ve ya fotoğraf köşesi kesinlikle samimi hissettirecektir. Endüstriyel metal detaylı sandalyeler ve rustik ahşap yemek masası beklenmedik tasarımıyla ters köşe yaparak kontrast oluştururken, rahat dokuma halı ve aydınlatmalar eklektik bir görünümü en güzel biçimde destekliyor. Taze çiçekli resimler, adaçayı tonları gibi soft duvar boyası renkleri bu doğallığı içtenlikle vurgulamanın en zarif yolu olabilir. Pencerelerinizle uyumlu resim çerçeveleri iç mekanın ilgi çekici olmasını sağlıyor.

Büyük boy resim çerçevesini bu çerçeve ile simetri oluşturacak iki küçük çerçeveyle eşleştirmeyi deneyin.

#5 Samimi Görünüm

Sanat eserlerin iyi görünmesi için duvara asılması gerektiğini kim söyledi? Çerçevelerin rahat ve samimi bir ortam yaratmak için zeminden duvara yaslanma fikrine gerçekten katılıyoruz. Ayrıca duvara yaslanmış çerçeveler duvarı zedeleyemeyeceğinden, kiracılar için mükemmel bir seçenek olacaktır. Bu görünümü yatak odası dekorasyonunuzda mutlaka deneyin.

Yere yakın karyola, kitaplarınızdan oluşturduğunuz sehpanız ve bu görünüme eşlik edecek çerçeveleriniz ile bohem bir stil yakalamanız kesinlikle olası!

Kişiliğini kaybetmeyen yaşanmış detaylar ve çağdaş parçalarla bu görünümü tamamlayın. Zahmetsiz rafine bir zarif görünüm için sofistike altın sarısı metal detaylı çerçevenizi asmak yerine duvara yaslamayı deneyin.

iremnurhanisoglu96@gmail.com