TOP

TÜRKİYE’NİN BUTİK ŞARAPLARINI BİR ARAYA GETİREN YEREL ŞARAP KOLEKSİYONU

Metro Türkiye’nin 2016 yılında dünyanın farklı terruarlarına ait şaraplardan oluşturduğu seçkisi Wise Wine, Türkiye’nin beş bölgesine ait 35 farklı üreticinin 100 farklı şarabını bir araya getiren Local Selection ile devam ediyor.

Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai
Metro Türkiye Şarap Kategori Müdürü Nihan Benel

Türkiye’nin butik şaraplarını bir araya getiren Local Selection isimli yerel şarap koleksiyonu, 7 Şubat’ta Soho House’ta gerçekleştirilen etkinlikle sektör profesyonelleriyle buluştu. Şef, işletmeci, sommelier ve gastronomi dünyasından birçok kişiyi bir araya getiren etkinlik ilgiyle karşılandı. 35 farklı üreticiye ait 100’den fazla şarabın yer aldığı seçkide Bordeaux kökenli üzümlerin Anadolu topraklarındaki yansımalarının yanı sıra Acıkara, Karalahna, Emir, Vasilaki gibi yerli üzümlerimizden yapılan şaraplar da yer alıyor. Bu özel seçki her sene farklı rekolteler, üzümler ve üreticiler ile yenilenerek devam edecek. Sektör profesyonellerini ve şarap uzmanlarını buluşturan etkinlikte konuşan Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai, her bir üreticinin hikâyesinin Wise Wine Local Selection’a değer kattığını belirterek hedeflerinin seçkide yer alan şarapların dünyaya tanıtılması olduğunu belirtiyor. Seçkinin gastronomi sektörüne sunulduğu özel buluşmada, Metro Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olarak hayata geçirdiği Gastronometro tarafından hazırlanan ikramlar, davetlilere çok özel bir gastronomi deneyimi yaşattı. İkramlarıyla dikkat çeken davette Nitro dragondan antrikot turşusuna, dana ilik tofiden karides dinamite, deniz mahsulleri topikten kinoa çiğköfteye kadar birçok inovatif lezzet ikram edildi. Sanatçı Melis Danişmend ise şarkılarıyla geceye renk kattı.

Etkinliğin lezzetleri Metro’nun Türkiye’deki ilk gastronomi keşif platformu olarak hayata geçirdiği Gastronometro tarafından hazırlandı.

Hazırlayan : MERGİM ÖZDAMAR

gizema@groupmedya.com