TOP

TREZZ TASARIMLARI İLE EKLEKTİK HARMONİ

Dekorasyon Danışmanı Rezzan Benardete ve İç Mimar Tayfun Mumcu imzasıyını taşıyan Trezz tasarımları ile hayat bulan Ferruh ve Beyza Şenkaya’nın Beykoz Konakları’ndakı villası, ev sahiplerinden izler taşıyan modern ve fonksiyonel bir stile sahip.

Beyza Şenkaya ve köpekleri Browni

Rezzan Benardete’nin dokunuşları ile yedi aylık bir zaman diliminde tamamlanan projede, eve inen merdivenlerden başlanarak giriş katının bölümlenmesi yeniden şekillendirilmiş. Tümü Trezz koleksiyonundan seçilen mobilyaların ebat ve malzemeleri kişiselleştirilerek eski ve yeninin birlikteliğini yansıtan bir karakterde mekâna dâhil edilmiş. Suna kanepe, ayak formu ile dikkat çeken Par sehpa ve özel olarak seçilen aksesuarlar Trezz imzasını taşıyor.

NÖTRAL TONLARIN İNCE DETAY VE AKSESUARLARLA RENKLENDİRİLDİĞİ EV, ÖZEL OLARAK TASARLANAN DUVAR PANELLERİ İLE ZAMANSIZ BİR UYUM YAKALIYOR.

Önceden oturma odası olan şömineli bölüm, yemyeşil bahçe ile görsel bağını koparmayan aydınlık bir yemek odasına dönüştürülmüş. Trezz koleksiyonundan Nesting masa ve ince bir el işçiliğinin öne çıktığı Sum sandalyeler konfor ve şıklığın ahenginde. Salonda kişisel bir köşe yaratan Can hasır koltuk ve özel olarak tasarlanan sehpa, renk ve formu ile markanın bütüncül uyumunu taşıyor. Ev sahiplerinin hem misafirlerini ağırlayabilecekleri hem de ailece keyifli vakit geçirebilecekleri bir yaşam alanı olarak kurgulanan oturma köşesindeki kanepe Trezz tarafından yeniden kaplanarak, Ara sehpa ve Jim Thompson marka yastıklar ile kombinlenmiş. Kanepenin arkasındaki duvar paneli ve simetrik olarak konumlandırılan aydınlatmalar ise özel olarak üretilmiş. Fransızca “on üç” anlamına gelen Trezz, bir evi tamamlamak için on üç parça mobilyanın gerektiğine inanıyor ve bu on üç ürünü de kişiye özel boyut, malzeme ve tasarımlarla sunuyor.

Yemek odası, salon ve televizyon köşesini ayrı alanlar olarak ele almak yerine ortak bir mekânın farklı köşeleri olarak tasarlayan Rezzan Benardete Interiors, birbirinin içinde belli sınırlandırmalarla ayrılan bir düzen oluşturmuş. Amerikan cevizi, akrilik lake yüzeyler ve pirinç detaylar evdeki hâkimiyetini hissettiriyor. Salonun merkezine yerleştirilen şömine ve kitaplık özel olarak imal ettirilmiş. İç yüzeyinde altın rengini saklayan Zade dresuar ve aksesuarlar Trezz marka. Önceden mutfağın olduğu yerde bulunan televizyon köşesi, kış bahçesine açılıyor. Özgün deseni ile mekânı hareketlendiren duvar paneli, geometrik Bahar sehpa ve televizyon kanepesinin yer aldığı sıcak ve samimi bölüm Rezzan Benardete’nin evdeki favori köşesi. Giriş holündeki Tag konsol, duvarla bütünleşen yapısı ve gizli ışıklandırması ile oldukça estetik.

GEÇİŞ NOKTALARINDA KONUMLANDIRILAN SANAT ESERLERİ MEKÂNLAR ARASINDA BÜTÜNCÜL BİR AKIŞKANLIK SAĞLIYOR.

Mako puflarla sofistike bir görünüme bürünen duvardaki eser Gülçin Aslandoğan’ın. Evin orijinal plan yapısında salonun içine inen merdiven geri çekilerek salondan görünmeyecek şekilde ahşap panelin ardına saklanmış. Ahşap duvar paneli ile bütünleşen Yay konsolun üzerinde ise Flora Borsi’nin eseri yer alıyor. Misafirler için salonla bağlantılı olarak tasarlanan özel tuvaletteki lavabo dolapları ev sahiplerinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda Trezz tarafından ölçülendirilip tasarlanmış. Villeroy&Boch marka lavabo ve klozet, Dornbracht’ın Supernova serisinden seçilen batarya ile tamamlanmış.

bugral@groupmedya.com