TOP

Trend: Kemik Beyazı

Beyaz, bu yıl daha kremsi tonlara bürünerek, tekstilden duvarlara mekanlarda sakin ama kararlı bir duruş sergiliyor.

Her sene yeni ve taze kalmayı başaran, renk kartelalarındaki yeri daimi olan beyaz, bu kıştan ilkbahar & yaz sezonuna uzanan süreçte moda ve dekorasyon dünyasında trend kalmayı başaracak.

Inkiostro Bianco tasarımı Wings duvar kağıdı, italdeko

Renklerin üzerimizde bıraktıkları etkiyi, tonlarındaki küçük değişimlerin yarattıkları algıyı nasıl değiştirdiğini deneyimlemek gerçekten ilgi çekici. İskandinav evlerindeki beyaz lekesiz duvarların verdiği ferahlık ya da bir kış günü sokaklara hâkim olan karanlık tonların arasından sıyrılan bembeyaz bir kabanın bıraktığı cesaret hissi… Bazen bir rüyadan uyanmak gibi, bazen çok ışıltılı, çoğu zaman huzurlu…

Sedef kakmalı konsol, Jallu
Point koltuk, Casa

Bu sene kremsi notalarla karşımıza çıkan kemik renginin farklı tonlarında gidip gelen beyazlar ise daha sakin, durağan ve zamansız. Çoğumuz için baştan aşağı beyaz tonlarında döşenmiş bir ev ya da ayakkabımızdan bereye kadar beyaz giyinmek oldukça ürkütücü bir fikir. 2019’da karşımıza çıkan yeni beyaz ise bu konudaki önyargılarımızı sakinliğiyle hem mekânsal hem de moda anlamında yıkmak için bize biraz cesaret veriyor.

&tradition marka Formakami sarkıt, diseno
Acqua marka Trexdue aydınlatma, Tepta Aydınlatma

Aynı rengin farklı tonlarını, farklı dokularla birlikte kombinleyerek güçlü, monokromatik bir etki yakalayabilirsiniz. Pantone 12-0105 Bone White beyazın farklı tonlarını bir araya getirmek isteyenler için 2019’da bir referans noktası olarak alınabilir.

Hazırlayan: Hazal Balasar

seda@mayadijital.com