TOP

SÜREKLİLİĞİN VE ÇAĞDAŞLIĞIN PEŞİNDE

Bu ay mimari, iç mimari ve ürün tasarımı gibi alanlarda ürettikleri işlerde süreklilik ve çağdaşlığın peşindeki Toner Mimarlık kurucu ortağı mimar Mustafa Toner’leyiz.

Allan Percy’nin Her Güne Bir Nietzsche kitabı favorilerimden biri. Yazarın kitapta aktardığı tavsiyeleri tüm yaşamınıza uyarlayabilirsiniz.

Barselona en sık ziyaret ettiğim, hatta zaman zaman yaşamayı düşündüğüm bir şehir. Genç ve mütevazı insanları, harika iklimi, yemekleri ve ilham verici mimarisi ile vazgeçilmez adresim.

Smooth jazz en sevdiğim müzik tarzı. Chris Botti de bu tarzın en sevdiğim yorumcularının başında geliyor.

Bodrum Maça Kızı Otel kendimi evimde gibi hissettiğim, doğal olduğu kadar sanatsal anlamda da kuvvetli, harika bir tarza sahip, çok kişilikli ve keyif veren bir mekân. Buna bir de şahane yemekleri eklerseniz gittiğiniz zaman dönmek istemezsiniz.

Gaetano Pesce’nin heykelsi tasarımı Up5 koltuk çok sevdiğim bir mobilyadır. Bomboş bir mekâna yalnızca bu koltuğu koyarak tüm mekânı çözebilirsiniz.

Çağdaş Meksika mimarisinin babalarından Luis Barragán cesur renk kullanımı ve kütlesel formları ile birçok projede ilham kaynağım olmuştur. Casa Gilardi ise en basit inşaat tekniği ile nasıl bir anıt eser yapılabileceğinin harika bir örneğidir.

Hazırlayan : HAZAL BALASAR

gizema@groupmedya.com