TOP

ŞUBAT AŞKLARI

SEVGİLİLER GÜNÜ HEYECANINA KAPILDIĞIMIZ ŞUBAT AYINDA OGGUSTO EKİBİ OLARAK; YENİ ÇIKAN PARFÜMLERİ KOKLARKEN AVRUPA’NIN BAKİR BÖLGELERİNİ GÖZÜMÜZE KESTİRİYOR, YILIN RENGİ MOR MÜCEVHERLERLE BÜYÜLENİRKEN EN YENİ KADIN SAATLERİNİ İNCELEYİP VAN GOGH PORTRELERİNİN YENİDEN YORUMLANMIŞ ŞEKLİNE ŞAŞKINLIĞIMIZI GİZLEYEMİYORUZ.

Avrupa’nın Gizli Kalmış Destinasyonlarında Sevgililer Günü

Bu sevgililer gününde rotamızın yönünü biraz değiştirerek, her zaman gidilen ve bilinen yerlerin dışında biraz daha farklı destinasyonlara gidiyoruz. Hayallerimizi süsleyen birçok güzel ülkeden favorimiz, büyük şehirlerin kargaşasından uzakta doğası ile göz kamaştıran Avrupa’nın gizli kalmayı başarmış destinasyonları. Komşuları Monako ve Nice’e rağmen hala gizemini koruyan Fransa’nın ultra lüks ve popüler Cote d’Azur bölgesinde yer alan Menton ve Avrupa’nın keşfedilmemiş en güzel yeri olarak adlandırılan Asturias bölgesi hayalini kurduklarımız arasında.

 

Bu yılın tanıtılan ilk kadın saatlerinden biri olan Lady Da Vinci Automatic Moon Phase 36 Edition, IWC’nin 150. yılına ithafen mücevherlerle yeniden yaratıldı.

Yılın Rengi Mor Mücevherler

Global renk otoritesi Pantone Color Institute, 2018 yılın rengini ultaviyole olarak açıkladı. Renk skalasında birbirinin tamamen zıttı olarak konumlanan kırmızı ve mavinin mükemmel buluşmasından doğan ultraviyole morunun en göz kamaştırıcı tonlarını sunan ametist, mücevher tasarımcılarının gözdesi olan bir taşken yılın rengi olmasıyla da ayrıca önem kazandı. Eski zamanlarda elde edilmesi çok zor olan moru, yüzyıllarca kral-kraliçeler ve din adamları giydiği için asaletle özdeşleştirilmişken şimdi çoğu yerde görecek olmamız bizi oldukça heyecanlandırıyor.

mehmete@groupmedya.com