TOP

SOFİSTİKE İTALYAN

Lüks İtalyan parfüm markası Acqua di Parma’nın ev koleksiyonunda İtalya’nın Akdeniz kıyılarında keyifli yolculuklara çıkaran eşsiz kokular ve stil sahibi aksesuarlar yer alıyor.

Laura Burdese

Acqua di Parma Home Collection klasikleşmiş İtalyan yaşam tarzını yansıtan kokularını evlere taşıyor. 10 adet yeni kokunun yanı sıra çeşitli aksesuarların da yer aldığı ev koleksiyonuna dair merak ettiklerimizi Acqua di Parma’nın Başkanı ve CEO’su Laura Burdese’ye sorduk.

Acqua di Parma ilhamını nelerden alıyor?

Bir asırdan fazladır Acqua di Parma, en sofistike İtalyan stilini yorumluyor. Bundan ötürü portföyümüzde sadece oda kokuları değil, mumlar ve günlük hayatın her anına eşlik eden deri seyahat aksesuarları da yer alıyor. Eğer İtalyan iseniz kültürünüzün bir parçası olan yaşam tarzınıza özen gösterirsiniz ve hayatın kendisi bir sanat eserine dönüşür. Ev koleksiyonumuzda da bu konseptin derinliklerine dalarak Akdeniz’in en etkileyici lokasyonlarını ve tipik İtalyan anlarını evinize taşımanızı sağlayacak yeni bir koku serisini oluşturduk. Ev koleksiyonu böyle doğdu.

Ev koleksiyonunda ne gibi ürünler var?

Koleksiyonun merkezinde on adet yeni mum ve oda difüzeri yer alıyor. Bunlar sadece eviniz için hazırlanmış kokular değil, daha ziyade kendi kişisel zevkiniz, konuklarınızın hoş karşılanması veya özenle seçilmiş birer hediye olarak tasarlanmış duygusal ürünler. Luce di Colonia, Buongiorno, La Casa sul Lago, Caffè in Piazza ve Oh, L‘amore isimli beş yeni koku, tipik İtalyan yaşamının klasikleşmiş hissini yansıtıyor. Blu Mediterraneo serisinde yer alan Arancia di Capri, Fico di Amalfi, Bergamotto di Calabria, Chinotto di Liguria ve Mirto di Panarea ise İtalya’nın Akdeniz kıyısının unutulmaz esintisini evinize taşıyor. Ritüeli tamamlamak için özel tasarım mum söndürücü ve çan şeklindeki bakalit tıpalar gibi aksesuarlar da hazırladık. Mumları stil sahibi bir şekilde yakmak isteyenler için uzun siyah atel ile kontrast oluşturan Parma sarısı başlıklı zarif kibritler de koleksiyonda yer alıyor. Son dokunuş olarak cam mumlar farklı renklerdeki tabanlarla süslebiliyor. Bunlar sadece en son yenilikler fakat ev konseptini yeni Colonia el sabunu ve kremi, Colonia toz sabun ve çekmece ayraçları için Colonia kokulu kağıtlarla genişleterek her anı İtalyan zarafetinin parlaklığı ile yaşatmak istiyoruz

Sizce bir parfümü başarılı yapan nedir?

Acqua di Parma ile çalışmaya başlayalı üç yıl oldu, bu güzel ve özgün marka sayesinde kendi kişisel koku deneyimimi yeniden şekillendirdim. Proust’un bize öğrettiği gibi, parfümler hatıralardır. Çok uzaktaki evrenlerin ve beklenmedik deneyimlerin kapılarını açarlar. Eğer kendi parfüm tercihimi belirtmem gerekirse, bir parfümün her zaman esansın parlamasına izin vermesi gerektiğini söylerim çünkü gerçek güzellik asla dağılmaz veya örtülemez. Acqua di Parma’nın bakış açısına göre bir parfüm İtalyan stilini hayata geçirdiğinde tatmin edicidir. Kokularımızın İtalyan kokuları olmasını istiyoruz, en üst düzeyde sofistike, hafif ve basit

Seriye yeni ürünler eklenecek mi?

Yeni ürünler aşırı derecede iyi karşılandı. Müşteriler memnuniyetlerini yeni kokular geliştirmemiz gerektiğini söyleyerek belirtiyorlar. Biz de her zamanki gibi en zarif ve özgün kokuları bulmak için İtalyan yaşam tarzının bütün yelpazesini araştırıyoruz.

Hazırlayan : ÇİĞDEM HASANOĞLU

gizema@groupmedya.com