TOP

SIRA DIŞI BOYUTLAR VE CESUR RENK KOMBİNASYONLARI

Tijen Samuray tarafından kurulan designmixer’in, geçtiğimiz günlerde addresistanbul’da açılan mağazası markanın renkli ve ilham verici görselliğini yansıtıyor.

Designmixer kurucusu Tijen Samuray, farklı kültürlere ve algı psikolojisine duyduğu tutkulu ilginin bir yansıması olarak birçok alan için özel tasarım, yaratıcı projeler geliştiriyor. Zengin renklilikle tasarlanan duvarlar dijital teknolojilerin yardımıyla modernist bir görünüme bürünüyor.

Designmixer, avangart bir görselliği ön plana çıkaran, sıra dışı boyutlar ve cesur renk kombinasyonlarına sahip, özel tasarlanmış duvar kâğıtları ile dekorasyon dünyasında egzotik ve renkli bir ilham kaynağı olarak ön plana çıkıyor. Farklı disiplin, teknik ve desenleri temel alarak oluşturulan tasarımların sade bir mekânı beklenmedik biçimde ikonik bir atmosfere çevirebilecek güçte olduğuna inanmak markanın temel felsefesini oluşturuyor.

2011 yılında kurulan markanın kurucusu Tijen Samuray’ın farklı kültürlere ve algı psikolojisine duyduğu tutkulu ilginin bir yansıması olarak zengin renklilikle tasarlanan duvarlar, dijital teknolojilerin yardımıyla modernist bir görünüme bürünüyor. Markanın bu kimliğini yansıtan renkli ve egzotik temaya sahip mağazası ise geçtiğimiz günlerde İstanbul’un dekorasyondaki öncü isimlerinden addresistanbul’da açıldı. Samuray’a göre designmixer farklı disiplinlerden ve vizyonlardan gelen tüm tasarım fikirlerinin bir araya geldiği, dünya kültürü, sanat, doğa, yaşam tarzı, insan ve şehirlerin ilham kaynağı olarak düşünüldüğü bir nokta. Duvarlarda ve yüzeylerde desen kullanımına karşı tutku duyan Samuray, iyi bir tasarımın paylaşıldığı sürece daha anlamlı hale geldiğini söylüyor. Tasarımların duvar kâğıdı, ahşap, porselen, seramik gibi çeşitli yüzeylerde ve istenilen ölçülerde uygulanabiliyor olması ise markayı mimar ve iç mimarlar tarafından daha tercih edilir hale getiren unsurlar arasında yer alıyor. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da tasarımcı ve markalar ile iş birliği yapan designmixer, sezonun trendlerini çarpıcı bir şekilde yansıtma gücüne sahip özel dekoratif objeler, moda ürünleri ve kendi desenleri ile tasarladığı koleksiyon ürünlerini temasal bir uyum ile bir araya getirerek, aynı zamanda tasarımın ve renklerin iletişim gücüne de dikkat çekiyor.

Hazırlayan : MERGİM ÖZDAMAR

Fotoğraf : AHMET ÖZGÜR ÖZGER

gizema@groupmedya.com