TOP

Sezonun En Popüler 8 Dekorasyon Trendi

İlkbahar sezonu oldukça iyi bir görünüm yaratmak ve bahar temizliği sayesinde yaşam alanına çeki düzen vermek için en uygun mevsim olabilir. Ama bize sorarsanız sonbahar yaşam alanınızı yenilemek için daha iyi bir zamandır!

Soğuk kış aylarında yaşam alanlarımızda daha fazla zaman geçiriyoruz ve bu sıcak yuvaya biraz daha fazla enerji yatırımı yapmak daha mantıklı geleceğinden eminiz. Sonbahar mevsimi kadar yenileme potansiyeli için sabırsızla beklediğimiz ve sezon trendleri için oldukça heyecanlıyız.

Antik çağlardan esinlenen aksesuar ve eserler, yansıtıcı yüzeyleri yeniden tasarlamayı hatta herhangi bir kış depresyonunu iyileştirmeye yönelik bazı neşeli çiçekleri ev dekorasyonunuz için bir düşünün.

Bu sonbahar oldukça popüler olacak trend belirleyici tasarımları sizin için aşağıya listeledik.

#1 Modern Aynalar

Aynalar yaşam alanlarının hem zamansız parçaları olmasıyla hem ev dekorasyonuna zahmetsiz uyum sağlamasıyla her formu tercih ediliyor. Bu sezon bu klasik parçaların en modern hali oldukça trend.

Aynalar sadece makyaj aynası olarak değil, iç mekanın havasını değiştiren kendi başlarına sanat eserleridir.

#2 “Mineral Paleti”

Bu terimi daha önce duymadıysanız endişelenmeyin bizim için de oldukça yeni olan “Mineral Renk Paleti” basitçe söylemek gerekirse, kayaların ve minerallerin tonlarından ve karakterinden esinlenen mücevher tonlarına taze, doğal bir bakış açısı getiriyor.

Geçen sezonda trend olan ametist taş ve tonları tasarımları bu sezonda popülerliğini koruyor. Yaşam alanınızın dekorasyonuna ilham verebilecek ametist ve diğer mineral tasarımlarını şimdiden yer açın.

Güzel lapis mavisi ve sıcak topaz tonları bronz parçalarla eşleştirebilirsiniz. Sezonun doğadaki derin ton ve parlaklıktaki renk geçişlerini iç mekanınıza uygulayarak dünyevi ve dramatik hissettiren modern bir görünüm elde edin.

#3 Çiçek Açan Duvarlar

Çiçek desenleri her ne kadar ilkbaharı çağrıştırsa da sonbahar ruhuna aslında son derece uyumlu! Her dekorasyona uyumlu trend belirleyici çiçek desenleri beklediğiniz karanlık ve karamsar atmosferi yaratmayacağına oldukça eminiz. Belki de sonbaharın melankolik ve karanlık havasına doğru ilerlerken o çok ihtiyaç duyulan ışık ve alçakgönüllülük kaynağı çiçek desenli duvar kağıtlarında olabilir.

Çıkarılabilir geçici duvar kağıtlarıyla kolayca bu trendi yakalayın.

#4 Yumuşak Örgüler

İskandinav tarzın vazgeçilmezi chunky örgüler kadar ilham verici başka bir şey yoktur. İster koltuk örtüsü ister yastık hatta ayaklarınızı sıcak tutacak küçük örgü pufları ev dekorasyonuna sıcaklık katacaktır.

Yumuşak örgüsüyle alanınıza samimi bir hava katacak chunky örgüler rahatlık ve konforu arayanlar için en ideal seçim.

#5 Katmanlı Tasarımlar

İngiliz kırsalı stili esintili dekorasyon unsurları sonbaharın romantik havasını evinize taşımanız için size fırsat veriyor. Zaman içinde toplanan katmanlı aksesuarlar sayesinde eski ve yeninin kontrast oluşturan tasarımları bu sonbaharda oldukça trend olacak.

Bu görünüm için yaldızlı çerçeveli yağlıboya tablolar ve geleneksel chinoiserie desenleri gibi çağdaş unsurlarla (metaller ve soyut heykel) yan yana eşleştirmeyi deneyin.

Çağdaş dekorasyonlu yaşam alanınıza klasik bir sanat eseri ekleyin ya da bu eğilimi oluşturmak için yemek odanızda beklenmedik bir geleneksel döşeme kumaş desenlerini kullanın.

#6 Neoklasik Detaylar

Yeni bir sezona girebiliriz ancak bu sonbaharda geçmişten büyük bir referanslarda göreceğiz. Neoklasik detaylı dekor trendleriyle sonbahar sezonunda ikonik sütunlardan, Yunan antik desenlerine ve Roma iç mekan tasarım ve heykel büstlerine oldukça atıfta bulunacak.

Bu trend hakkında bu kadar çekici olan şey, çeşitli diğer dekorasyon stilleriyle eşleştirilmesinin oldukça kolay olmasıdır. Özellikle Art Deco etkisini ve bu sezon daha fazla göreceğimiz popüler mücevher tonlarına borçludur.

#7 Doğal Malzemeler

Sonbahar dekorasyon listemizde bir başka trend olacak tasarımlar kurutulmuş otlar ve çiçekler. Bu kurutulmuş bitki bileşenleri oldukça nostaljiktir ve canlı çiçekler yerine eklektik stil vazolarla beklenmedik bir dekorasyon ögesine dönüşebilir.

Uzun yıllar popüler olan evde yetiştirilen tropikal bitkilerden sonra oldukça radikal bir değişim olacaktır. Bu sezonun dekor trendi ham kenarlar, çatlaklar, işlenmemiş ahşap ve seramik yüzeyler gibi detaylarla karakterizedir. Bu trendin arkasında en saf haliyle parçaları temsil ettiğinden kesinlikle bir özgünlük olduğunu düşünüyoruz.

#8 Cesur Grafik Desenler

Toprak tonları yılın bu zamanına yakışan trendlerden birisidir. Ancak bu sonbaharda işler biraz daha farklı olacak. Cesur grafik desenler ve soyut tasarımlarla dekorasyonuzda yer açmaya hazır olun. Favori stilinizi modernize etmenin üstelik en akılcı yolu olabilir.

Bu sakinleştirici görünüm için dokulu bir nötr renk paletiyle cesur desenleri eşleştirmeyi deneyin.

iremnurhanisoglu96@gmail.com