TOP

Sağlıklı Bir Ev İçin Yapmanız Gereken 3 Küçük Değişiklik

Sağlıklı yaşam diyet, egzersiz veya bir sürü vitamin takviyesi almaktan aslında daha fazlasıdır. Uzmanlar bunun için bütünsel bir yaklaşım ile kendiniz için evde en uygun ortamı yaratmaktan geçtiğini söylüyor.

Feng Shui uzmanları, yaşam alanların düzen ve stili için evinizde yani kendi sığınağınızda nasıl yaşamak ya da hissetmek istediğinizi her yönüyle düşünmenizi öneriyor. Yaşadığımız ortam tümüyle hayatımızı ve genel refahımızı etkilerken renk, aydınlatma, mobilya ve bunların düzeni hissettiklerimizin evimizde etkin bir role sahip olmasına olanak sağlıyor.

İşte daha sağlıklı bir yaşam alanı için evinizde yapabileceğiniz birkaç değişiklik!

#1 Eşyaların Düzeni = Zihnin Düzeni

Yaşam alanlarımız hem olumlu hem olumsuz nasıl hissettiğimizi etkiler. Olumsuz duygular vücudumuzda stres ve gerginlik yaratırken anksiyete, mide ağrıları ve omuzlarınız da sertlik olarak kendini gösterir.

Sizi çevreleyen bu duygu yoğunluğu nesnelerle bağınızı sorgulamanızı sağlar. Kendinize “Bu çerceve bir hediye miydi?” “O kişiyle şuan ilişkim nasıl?” “Eğer bu hediye benim duygularımı, hislerimi aşağıya çekiyorsa evimde tutmamın ne zorunluluğu var?” Eğer sizde olumsuz duygular uyandırıyorsa baktığınız da sevinç kıvılcımları, güzel duygular hissetmiyor ve görmüyorsanız atmanın zamanı gelmiştir.

#2 Hava Kalitesini Unutmayın

Hava kalitesi sağlık açısından önemli bir etkiye sahiptir. Yaşam alanınıza bitkiler ekleyerek hava kalitesinin iyiliştirebilirsiniz. Ayrıca yeşil rengin ve bitkilerin varlığı stresi azaltabilecek diğer bir etkendir.

Hava kalitesini artırmanın bir başka yolu da hava temizleyicileridir. Ortamdaki havayı temizleyerek hava kalitesini iyileştiren bu cihazlar her bütçeye göre de olanı bulmak mümkün.

#3 Olumlu Enerji İçin Kristallerden Yararlanın

Zihni, bedeni ve ruhu belirli niyetleri belirleyip bağlamak için kristallerin enerjisini kullanmak harika bir yoldur. Daha huzurlu bir ortam yaratmak için belki de ihtiyacınız olan tek şey kristallerdir.

Kristaller kendinizle yeniden bağlantı kurmanız ve meditasyon yapmanızı size söyleyen görsel hatırlatıcılardır. Odanızda, banyonuzda ve oturma odanızın en sevdiğiniz köşesinde bulundurarak olumlu enerjileri ortamınıza çekin.

Hem etrafınızdaki hem de kendi sevginiz için duyguları teşvik etmeyi sağlayan sevginin taşı pembe kuvars kristalini yatak odanızda tutun. Kristalenizin yenilenmesi ve temizlenmesi için adaçayından yararlanabilirsiniz.

iremnurhanisoglu96@gmail.com