TOP

RUSTİK VE ASİL

Bebeköy’de konumlanan Tavşan Ahırı, küllerinden yeniden doğuyor. Nef projesi kapsamında yenilenen yapının dekorasyonu Emine Timur imzası taşıyor.

Patenti Nef’e ait olan Foldhome, Luxury Living projelerinde ev sahiplerine rezervasyon yaparak kullanabileceği mekânlar sağlıyor. Kişiye özel olarak kullanabilen Foldhome ünitelerini evinize ait özel bir alan olarak kiralayabiliyorsunuz. Bebeköy’de yer alan 16 bina birimden biri olan Tavşan Ahırı da bu kapsamda farklı bir yaşam alanı sağlıyor. 148 yıl önce Fransız Katolik rahibeleri tarafından kurulan ve uzun yıllar yetimhane olarak hizmet veren, I. Dünya Savaşı’nda II. Abdülhamit tarafından Cizvit rahiplerine verilen bu değerli alana, tarihi dokusu muhafaza ederek yeniden işlev kazandırılmış. Projenin dekorasyonunu gerçekleştiren Emine Timur, bunun heyecan verici bir deneyim olduğunu belirtiyor sözlerine başlarken ve devam ediyor: “Tavşan Ahırı’na bir kültür
varlığı, bir sanat eseriymiş gibi dokunarak izlerini korumak istedik. Çünkü burada birden fazla dönemin sosyal ve kültürel izleri var. 

mehmete@groupmedya.com