TOP

PEMBE ŞEHİR : JAİPUR

Jaipur, eski ile yeninin canlı bir birleşimidir. Rajasthan’ın kraliyet devletinin başkenti olan ve ‘Pembe Şehir’ olarak da bilinen Jaipur, yüzyıllardır Rajput krallıkları tarafından yönetilip, 17. yüzyılda planlı bir şehir olarak geliştirilmiştir. Delhi ve Agra ile birlikte, Jaipur, ülkenin en ünlü turizm devrelerinden biri olan Altın Üçgeni oluşturur.

mymillennialkitchen.com
@things2doindelhi

Zemininde güzel pembe tonu çizimlerle, süslenmiş eski şehir duvarları ve farklı tasarımlı kapılar ile çevrili olan Jaipur, eski dünya cazibesini korumayı başaran bir şehirdir. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan birçok görkemli kaleye, saraya, tapınağa ve müzeye ev sahipliği yapar. Bu canlı şehir , yerel el sanatları ve renkli eşyalar için alışveriş yapabileceğiniz canlı yerel pazarlarla doludur. Jaipur ayrıca yerel yemekleri ile de ünlüdür.

flashpackingkerala.com
diyjoy.site

Hindistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Jaipur, aynı zamanda dünyanın en egzotik otel ve tatil yerlerinden bazıları ile tüm modern olanaklara ev sahipliği yapmaktadır. Görkemli binaları, kahramanca savaş masalları, ihtişamlı kaleleri ve sarayları ile uzun zamandır Hindistan yarımadası tarihinin en parlak kültürel mücevherlerinden biri olmuştur. Jaipur mimarisi, teknik detayları ve güzelliği nedeniyle dünyaca ünlüdür ve dünyadaki modern mimarlar için harika bir örnektir. Jaipur şehri, modern caddelerinin genişliği ve düzenliliği bakımından da dikkat çekicidir.

weloveboho.com
.ravelwithcg.com

gizema@groupmedya.com