TOP

PASTEL RENK TONLARI VE SADE FORMLAR

Seramik tutkusunu 11 sene önce yurt dışına sanat ihraç eden küresel bir markaya dönüştüren Esma Dereboy Güral, son dönemin en dikkat çeken seramik sanatçılarından biri. Yenilikçi yaklaşımı sayesinde farklı seramik üretim tekniklerine yönelen sanatçı, aynı zamanda seramik alanında kabartma tekniğini kullanan ilk isim olarak biliniyor.

Esma Dereboy

YENİ KOLEKSİYON FARKLI TARZI VE “MIX AND MATCH” YAKLAŞIMI İLE GÖZE ÇARPIYOR.

Esma Dereboy Güral’ın porselenleri her sofrada kendine has bir hikâye anlatıyor, sahibine ait bir yaşanmışlığı temsil ediyor.

Modern, minimal ve sürdürülebilir tasarım anlayışını benimseyen ve atölyesinde özgün sanat eserleri oluşturmaya devam eden Güral, geçtiğimiz yıl el yapımı porselen sofra ürünleri ile karşımıza çıkmıştı. Kendine has bir teknik ile çalışan ve seramik eserlerde edindiği tecrübeyi yüzde yüz el üretimi sofra takımlarına taşıyan sanatçının yeni porselen koleksiyonundaki pastel renk tonları ve sade formlara sahip tasarımları farklı konseptlerde yeniden ruh buluyor.

Modern, şık ve özgün tasarımlardan oluşan koleksiyon, siyah, fildişi ve mercan renkleri ile sofralara hareket katıyor.
Renk uyumları ve konsept bütünlükleriyle kolayca kombinlenebilen ürünler, tasarımsal özelikleri gereği iç içe geçerek daha az yer kapladıkları için saklama kolaylığı da sunuyor.

Hazırlayan : MERGİM ÖZDAMAR

gizema@groupmedya.com