TOP

Pantone 2014’ün Rengini Açıkladı: Orkide Moru

orkideProfesyonel renk standartları tedarikçisi Pantone, fuşya, mor ve pembe tonlarının bir araya gelmesiyle oluşan PANTONE® 18-3224 parlak orkide morunun 2014 senesinin rengi olduğunu açıkladı.
Dünyada birçok sektördeki gelişmeyi, sanat koleksiyonlarını, popüler sanatçıları, teknolojik gelişmeleri ve diğer sosyo-ekonomik koşulları takip ederek belirlenen parlak orkide moru, özgüveni artırırken aynı zamanda neşe verici özelliğe sahip…Pantone İdari Yöneticisi Leatrice Eiseman “2013 senesinin rengi, büyüme, yenilenme ve varlığın simgesi olan zümrüt yeşiliyken, 2014’ün rengi dikkatleri üzerine çeken ve hayal gücünü ateşleyen parlak orkide moru…Bu göz alıcı rengin hepimizi yenilenmeye, yaratıcılık ve özgünlüğe teşvik edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Modada orkide moru etkileri…
Hem erkek hem de kadınlar için kullanılabilen parlak orkide moru, şimdiden podyumları ve moda dünyasını ele geçirmeye başladı. Cilde ışıltı veren ve canlı gösteren orkide morunu yıl içerisinde ilkbahar koleksiyonlarında ve aksesuarlarda da sıklıkla göreceğiz.Değişken bir gölgelemeye sahip olan parlak orkide moru makyajda kullanıldığında cildi canlandırarak daha enerjik bir görüntü oluşturuyor. Hem soğuk hem de ılık alt tonları harmanlayan bu mor tonu, dikkat çekici kombinasyonlar ile saç, göz ve cilt tonu için de çekici bir seçenek…Kırmızı ile kombine edildiğinde baştan çıkarıcı bir özellik kazanan orkide moru; lavanta, mor ve pembe tonlarının gölgelemeleri ile karşı konulmaz bir uyum yakalıyor. Tırnaklarda da önümüzdeki sezon sıklıkla karşımıza çıkacak olan bu ton, ışıltılı görünümüyle canlı bir hava yaratıyor.

İç mekanlarda göz alıcı bir renk uyumu…
2014 yılında orkide moru rengi, boya ve aksesuarlarla dekorasyonda da farklılık yaratacak. Orkide moru, zeytin yeşili rengini tamamlayıcı bir tona sahip olup, turkuaz, cam göbeği ve açık sarı tonlar ile bir arada kullanıldığında göz kamaştırıcı bir kombinasyon sunuyor.Aynı zamanda bu enerjik ve canlı renk gri, bej ve boz kahverengi de dahil olmak üzere nötr renklere de canlılık kazandırıyor. Cesur bir renk olan orkide moru, tüm renk paletlerine enerji vererek farklı mekanlar için birleştirici bir öğe etkisi sunuyor.

tugceylmz42@gmail.com