TOP

Oturma Odanızı Modern Hale Dönüştürmenin 9 Yolu

Klasik oturma odaları genellikle çok sayıda kırılacak biblolar, beyaz halı ve açık renkli döşemelerle çevrili olduğundan yasaklı dokunulmaz bir bölge gibidir. Herkes için bu yaşam alanlarının çok azı konfor ve rahatlık sunuyor olması belki de bu yüzden diğer odalara kıyasla çok az zaman geçirmemize sebep oluyor.

Bununla birlikte, klasik oturma odanızın bu kadar resmi olması gerekmediğini unutmayın. Klasik oturma odanızı sıkıcı stilinden ve dokunulmaz havasında kurtaracak aslında zaman geçirmek istediğiniz bu yaşam alanınızı daha konforlu hale getirebilecek ipuçlarını sizin için derledik.

#1 Her Şeyi Eşleştirmenize Gerek Yok

https://www.instagram.com/p/Bx8iP7QAU6c/?igshid=1pajitr84diht

Geçmiş nesillerden itibaren resmi misafir odalarının bir set olarak satın alınmalı ve her şeyin eşleşmesi fikri yaygınken artık bu kurala uymanıza gerek yok. Çeşitliliği oluşturmak için stilleri, dokuları ve renkleri karıştırın.

#2 Yeni kumaşlarla döşeyin

Geleneksel klasik bir oturma odanızı modernize etmek için yeni mobilyalar satın almak yeni kumaşlarla tekrar koltuklarınızı döşeyebilirsiniz. Sıfırdan başlıyorsanız, yaşam alanınızı canlandıracak harika parçalar için para tasarrufu yapmış olursunuz.

#3 Kurtarıcı Parçalar

Yaşam alanınızda kullandığınız sanat eserleri klasik dekorasyonu bir anda değiştirebilir. Modern parçaların gücüne güvenin.

#4 Rahat Olun

Sert ama zarif kanepeler, yumuşak olmayan yastıklar klasik oturma odalarının bir başka rahatsız tasarım öğeleridir. Artık bu rahatsız tasarımları bırakma zamanı.

#5 Dokuları Karıştırın

Klasik oturma odaları her zaman tepeden tırnağa döşemeli görünüyordu. Bazı dokuma ve deri materyallerin karıştırılıp eklenmesi bu modası geçmiş görünümden kaçınmanın harika bir yoldur.

Her şeyin eşleşmesi gerek kuralına uymanıza gerek yok. Çeşitlilik oluşturmak için stilleri, dokuları ve renkleri karıştırın.

#6 Fonksiyonlu Olmasına Dikkat Edin

Evde olduğumuz bu günlerde oturma odanız evinizin önemli bir parçasıdır, kullanışlı ve işlevsel bir alan oluşturmak için fonksiyonlu öğeler tercih edin.

#7 Döşemenizi Nötr Tonlardan Seçin

Klasik oturma odanızı tasarlarken dikkat çekici desenler zebra gibi baskılı kanepeler size cazip gelmiş olabilir. Her zaman döşemelik parçalar için desenlere karşı nötr tonları tercih edin. Daha sonra sandalyelerinizi ve yastıklarınızı desenli kumaşlarla kaplayabilirsiniz.

#8 Ortak Yaşam Alanı Haline Getirin

Oturma odalarının ortak noktası aile bireylerinin toplanma bölgesi olmasıdır. Yaşam alanınızda kullanacağız mobilyalar evdeki bireyler arasında sosyalleşmeyi teşvik edici özellikli seçilmelidir.

#9 Konum Önemlidir

Evin diğer odalarından ayrı olarak düşünülen oturma odalarına mesafeli davranmak yerine aktif bir yaşam alanına çevirmeye fırsat verin. Oturma odanız herkesin toplandığı mutfağın hemen yanında ise muhabbetin akmasına ve eve bağlı hissetmenize izin verir.

iremnurhanisoglu96@gmail.com