TOP

MÜKEMMEL BİR STİL ŞÖLENİ

Brezilyalı iç mimar Maristela Gorayeb ve İtalyan moda danışmanı Alberto Cirio’nun iki ülkenin farklı dinamik ruhlarını ve tarzlarını bir araya getirerek yarattığı Casa Mia, benzersiz doğasıyla büyüleyen Trancoso’da mükemmel bir tasarım ve stil şöleni sunuyor.Mimar Berrin Ulutaş Casa Mia’yı Marie Claire Maison’a özel olarak yorumladı.

İç Mimar Maristela Gorayeb

Farklı detayları ve özen gösterilerek seçilen tüm malzemeleri ile doğanın içinde adeta bir huzur bahçesi olarak planlanmış bir proje Casa Mia. Gelen misafirlerin kendilerini evlerinde hissetmeleri fikriyle tasarlanan mekân, Trancoso’nun kalbi olarak bilinen çok büyük ve özel bir alanın içerisinde yer alıyor. Quadrado’ya sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve tropikal plaja ise yaklaşık 800 metre uzaklıkta. Sonsuzluk
havuzu olarak nitelendirilen yüzme havuzu, tropik manzarayı keyifle deneyimleyebileceğiniz bir alan. Antika ahşap zemin doğayla ve tarihle iç içe olduğunuzu size her an hissettiriyor. Bu havuz, misafirlerin mahremiyeti göz önünde bulundurularak günlük kullanıma uygun bir şekilde tasarlanmış. Havuza bakan 5 adet süit var ve süitlerin hepsi de misafirlerin doğal arka planı her an hissetmeleri fikri doğrultusunda benzer bir dilde tasarlanmış.

Bahçeye bakan süitlere geçişte, oturma odasının doğal bir uzantısı olan ahşap kapılar ve sürgülü camlar sayesinde ortak kullanım için tasarlanmış olan verandaya erişimi sağlayarak keyifli bir geçiş yolu oluşturmuş. Bu bölüm villanın kalbi niteliğinde.
570 metrekare büyüklüğündeki villanın 250 metrekarelik açık alanında konukların akşam yemeklerinde bir araya gelebilecekleri geniş yemek masası, dinlenmek için düşünülen L kanepe bölümü ve diğer çok amaçlı yaşam alanları yer alıyor. Casa Mia’nın stili yalın & lüks anlayışına işaret ediyor.
Moda Danışmanı Alberto Cirio

İNCELIKLE DÜŞÜNÜLMÜŞ DETAYLAR CASA MIA’YI FARKLI KILIYOR.

Etraftaki manzaraya saygı duyularak tasarlanmış büyük hacimli yapısı ve bahçeleri, ışık efektleri ve doğal malzemeler kullanılarak karakterize edilmiş. Casa Mia, bölgeyi yakından tanıyan iki mimarın eseri. Belo Horizonte’den Cristina Nogueira ve São Paolo’dan Maristella Gorayeb’in Trancoso bölgesinde yasamış olmaları, İtalyan ve Brezilya kültürünü harmanlayıp projeye yansıtmaları açısından çok yararlı olmuş.

Detaylar çok doğru şekillendirilmiş ve malzeme seçimleri oldukça dikkatli yapılmış. Tavan Bahia bölgesindeki tipik ahşap pulları olarak tanımlanan Taobilha’larla desteklenmiş. Mobilya yüzeylerinde ve bazı detaylarda kullanan reçineli beton, doğal dokulara modern bir dokunuş katmış.

Villa, 3 süit,1. junior süit ve 1 ana süit olmak üzere bahçeye bakan 2 ayrı gövdeden oluşuyor. Her süit banyolarına bakan özel bir bahçeye sahip. Odalarda formları ve detayları ile eşsiz kılan mobilyalar yer alıyor. Bütün parçalar hep birlikte dinamik ve huzurlu bir yaşam sunuyor.

gizema@groupmedya.com