TOP

Modern kırsal

 

Haskell Health House is a modern abode in East Austin, a few blocks from Lady Bird Lake, designed by Jen Weaver of Weaver Building. Landscape by Studio Balcones.

Lady Bird Gölü’ne çok yakın bir mesafede konumlanan The Haskell Health House dar alanda harika çözümlere  sahip modern bir kır evi.
Küçük bir zemin üzerine uzayan Haskell Health House’in projesi kapladığı alan içerisinde en üst seviyede konfor elde etme felsefesi üzerine tasarlanmış. evin merdiven kuleleri adeta bir ciğer görevi görüyor. Bütün kapıların yanı sıra tercih edilen Hopper pencereler merdiven kuleyi besliyor ve evin iç kısmında sürekli bir hava akımı oluşturuyor. A 3 havalandırma mekanik hava kontrolü sağlıyor gerektiğinde. Evin tasarım felsefesine uygun olarak dış mekan mutfağı, yemek masası, kokteyl lounge’u yapılmış. Bu sayede bütün dış mekan evin içerisine taşınmış. Deck kaplı çatının altında Lady Bird Gölü’nü izlemek mümkün. Dış mekanda Natural Wildlife Federation sertifikalı bitkiler yer alıyor. Ziyaretçiler hurma ağacı ve Frenk inciri başta olmak üzere çok çeşitli bir ağaçlıklı bir bahçe tarafından karşılanıyor. Bu ağaçlık aynı zamanda evle sokak arasında bir bariyer görevi görüyor. Evin ön bahçesinde ise yenidünya ağacı, agarita gibi Teksas habitatına ait yabani çiçeklerle kaplı. Evin mahremiyeti de yine bu bitkilerin bir çit görevi üstlendiği peyzaj ile korunuyor. The Haskell Health House, Weaver Buildings’in mimari çözümleri ve Studio Balcones’in yeryüzü mimarisi önerileri ile hayat bulmuş. Evin yapısal mühendislik işerini ise çevresel tasarımları ile dikkat çeken Positive Energy üstlenmiş.

Mimari fotoğraf: Atelier Wong

Still life fotoğraf: Moyo Oyelola

www.weaverbuildings.com

 

cigdemh@group-medya.com