TOP

MİMARLIK DÜNYASI İÇİN YENİ NESİL BİR PLATFORM: HIPICONPRO

HipiconPro, Avrupa ve Türkiye’de yer alan tasarım odaklı, yenilikçi ürünleri dijital platformda bir araya getirerek, ürün seçimi süreçlerini kolaylaştırıyor, zaman kazandırıyor, tasarıma ulaşmayı pratik hale getiriyor.

Mimar, iç mimar ve sektör profesyonellerinin projelerine ürün seçme alışkanlıkları değişiyor. HipiconPro, mimar ya da iç mimarların, geleneksel yöntemlerle satın aldıkları, tasarım odaklı ürünleri tek bir platformda, zaman kaybetmeden, hızlıca, araştırmalarını, incelemelerini, listelemelerini, projelerine teknik çizimler, 2D, 3D modeller ile dâhil etmelerini ve paylaşmalarını sağlayacak. Hipicon’nun kurucusu Mertcan Özen ile son projesini konuştuk.

Genç bir girişimci olarak tasarım konusunu odağınıza alarak, Hipicon ve şimdi de HipiconPro ile genişletiyorsunuz, buradaki vizyonunuz nedir?

Tasarımın yaşamlarımıza değer kattığına inanıyoruz. Bu nedenle tasarım odaklı bir yaşamın parçalarını daha fazla kişiye sunmak ve kolayca ulaşmalarını sağlamak istiyoruz. Her iki platformun da asıl vizyonu, tasarım odaklı bir yaşamın parçalarını keşfetmelerine ve ulaşmalarına destek olmaktır.

HipiconPro nedir? Sektörde nasıl bir fark yaratacak?

Dünya dijital bir dönüşüm içinde, iş modelleri de dijitalleşerek müşterilerine çok daha hızlı ve etkili çözümler sunuyorlar. Biz de HipiconPro’da mimarların ve iç mimarların projeleri için ürün bulma, ilham alma, satın alma ve müşterilerine öneriler sunma süreçlerini dijitalleştiren bir platform yarattık. HipiconPro; mimar, iç mimar ve sektör profesyonellerinin, Avrupa’dan ve Türkiye’den en yaratıcı tasarım ürünlerini satın alma süreçlerini dijital yöntemler ile kolaylaştıran, hızlandıran, kaliteli hizmet ile projelerine teslim eden bir satın alma platformu.

Platformun mimarlara nasıl bir faydası olacak?

Mimar ya da iç mimarların, geleneksel yöntemlerle satın aldıkları, tasarım odaklı ürünleri tek bir platformda, zaman kaybetmeden, hızlıca, araştırmalarını, incelemelerini, listelemelerini, projelerine teknik çizimler, 2D, 3D modeller ile dâhil etmelerini ve paylaşmalarını sağlayacak.

Nasıl çalışıyor? Üye olmak için ne gerekiyor?

HipiconPro mimar, iç mimar ya da sektör profesyonelleri için hazırlanmış bir platformdur. Öncelikle bu nitelikteki kişilerin siteye üye olması gerekir. Üye olan profesyonel, sunulan ürünleri seçerek favori listesi oluşturabilir, projesi için ürün listesi oluşturabilir, oluşturduğu listeyi başka bir HipiconPro üyesi ile paylaşabilir, proje listesi için teklif alabilir ve tabi karar verilen ürünleri satın alabilir. HipiconPro’da yer alan markalardan hangileri? Çok çeşitli tasarım markaları bulunuyor; Ferm Living, Normann Copenhagen, Autoban, Bolia, Petite Friture, Pulpo, Pedrali, Artifort, Ethnicraft, Ercol bu markalardan sadece bazıları. Mobilya, aydınlatma, ofis, aksesuar, çocuk odası gibi mimarların ihtiyacı olabilecek birçok kategoriyi de içinde barındırıyor.

Bu platform mimarlık ve tasarım dünyasına nasıl katkıda bulunacak?

HipiconPro mimarlık ve tasarım dünyasının ortasında bulunuyor. Yurt dışından farklı bakış açıları ile çalışan tasarımcıları olduğu kadar, Hipicon gibi yurt içindeki tasarımcıları da kucaklayacak. Tasarımcıların kendilerini anlatacakları, tasarım odaklı ürünlerini sunabilecekleri, mimarların projeleri için özgün ürünler bulabilecekleri HipiconPro ilerleyen günlerde “tasarımcı sohbetleri”, “mimarlık etkinlikleri” gibi farklı organizasyonlara da ev sahipliği yapacak.

umuty@groupmedya.com