TOP

MAISON SEÇKİLERİ

Baharın etkisini hissetmeye başladığımız bu aylarda Oggusto ekibi olarak; Tanzanya’nın en iyi oteline gitmek için sabırsızlanıyor, evimize mevsim dekorasyonunu taşıyor,Moda’nın en yeni mekanını keşfe çıkıyor,Van Gogh ve Britanya Sergisi için heyecanlanıyor,çayın yükselişine mutlu oluyor,dünyanın en pahalı otel odasıyla tanışıyor ve Chopard’ın yeni koleksiyonuyla büyüleniyoruz.

TANZANYA’NIN EN İYİ OTELİ: THE RESIDENCE ZANZİBAR

Hint Okyanusu’nun masmavi sularında tenha bir ada olan Zanzibar, Mart ayında hayallerimizi süsleyen rotaların başında geliyor. Doğası ve yaydığı huzur ile diğer adalara göre nispeten keşfedilmemiş destinasyonlardan biri olarak da tanımlayabileceğimiz yer, yumuşacık kumlarla kaplı uzun plajları, yemyeşil doğası ve tarihi değeriyle dikkatleri üzerine topluyor. Zanzibar’da kalmak için can attığımız otel ise, Trip Advisor tarafından verilen Travelers’ Choice ödüllerinde; Tanzanya’nın En İyi Lüks Oteli, Afrika’nın İkinci En İyi Lüks Oteli ve En İyi Servis Veren Otel gibi 6 farklı kategoride derece elde etmeyi başaran The Residence Zanzibar. Kimsenin kimseyi rahatsız edemeyeceği mesafedeki villaların hemen hemen yarısı okyanus kıyısında yer alıyor. Birkaç adım atarak kendimizi Hint Okyanusu’nun mavi sularında bulabileceğimiz otele gitmek için sabırsızlanıyoruz.

EVİNİZE BAHARI GETİRİN

Yaşam alanlarımızdaki yeşilin dozunu yükseltip, ham dokulara bürünmüş mobilyaları, organik formlarla şekillenen tasarımları ve ilhamını topraktan alan elementleri eve davet ediyoruz.

MODA’NIN EN YENİSİ: BREKKIE MODA

Her gün taze çıkan kurabiye ve kruvasanları ile şimdiden müdavimlerini bulmuş olan mekânı keşfetmek için sabırsızlanıyoruz. İçeride ve dışarıda rahat oturma imkânı sunan Brekkie, Moda’da çok fazla yerde bulunmayan bu özelliği sebebiyle oldukça popüler.

VAN GOGH VE BRİTANYA SERGİSİ

Tate Britain Müzesi’ndeki “Van Gogh ve Britanya” sergisi, Nisan ayındaki sanat rotamızı belirliyor. 45 eserin yer aldığı sergi, aynı zamanda Britanyalı sanatçıların Van Gogh’un çalışmalarından esinlenmesi üzerine kurgulanmış.

CHOPARD MAGICAL SETTING KOLEKSİYONU

Duyguların zanaatkârı Chopard’ın geleneksel üstün mücevher dünyasını ışıldattığı yeni Magical Setting koleksiyonu, tam anlamıyla bir arzu nesnesi. Formlarının yanı sıra renk kompozisyonları da mükemmel olan mücevher evinin her parçası bizi büyülüyor.

GASTRONOMİDE YENİ TREND: ÇAY

Uzun zamandır yeni dalga kahve akımı ve demleme metotlarıyla merkezimize oturan kahve, tahtını çaya kaptırıyor. Bizimse çay konusunda vazgeçemediğimiz lezzetimiz, kendi el üretimi olan harmanlarıyla çaya farklı bir bakış açısı getiren Melez Tea. Kendimizi yenileyebileceğimiz Balance çayı, enerji depolayabileceğimiz Wake Up çayı ise favorilerimiz arasında.

DÜNYANIN EN PAHALI OTEL ODASI

İngiliz sanatçı Damien Hirst’ün çeşitli eserleri Las Vegas Palm Casino Resort’taki bir süitte meraklılarını bekliyor. Sanatçının, gecelik ücretiyle dünyanın en pahalı otel süitinin formaldehit havuzundaki iki dev köpekbalığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

OTELİN BU SÜİTİNDE HER ÇALIŞMASIYLA AYRI BİR TARTIŞMA YARATAN DAMIEN HIRST’ÜN 6 ESERİ KARŞINIZA ÇIKIYOR.

Hazırlayan : ÖZLEM GÜSAR

gizema@groupmedya.com