TOP

MAISON GUSTO

Yaz aylarının gelişini onurlandıran bu ayda Oggusto ekibi olarak; Van Gogh’un dijital sergisi için heyecanlanıyor, istanbul’un en yeni mekânını keşfediyor, kereviz sapı suyunu sağlık rutinimize katıyor, organik ürünler festivalini bekliyor, W Amman’ın gizemli dünyasını inceliyor ve yazlık evlerimizi dekore etmek için gün sayıyoruz.

BİR PETRA RÜYASI: W AMMAN

Son birkaç yıldır seyahat trendleri artık sadece denize girmek ve güneşlenmekten çok daha farklı bir yola giriyor. Bunlardan en önemlisi bizim de hayallerimizi süsleyen UNESCO dünya miraslarının peşindeki seyahatler… Listemizdeki ilk rota Petra. Dünyanın yükselen değerlerinden biri olan Petra’yı sadece Indiana Jones filminde izlemek artık bize yetmiyor. Bunun için bu ay rotamızı bu kızıl şehre çeviriyoruz. Gerçek bir Petra deneyimi yaşamak için ise ilk tercihimiz, W Amman. Girişi fazlasıyla Petra’yı andıran bu otel, adeta geçmişi gelecekle buluşturuyor. Her tasarımında Ürdün’ün geleneksel özelliklerini ve karakterini yansıtan W Amman, dünyanın 7 harikasından biri olan Petra’dan ilham alıyor. Kanyonların arasında yürüyormuş izlenimi yaratan bu görkemli otele gitmek için gün sayıyoruz.

VAN GOGH’UN DİJİTAL SERGİSİ

Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un yaşamının son on yılında yaptığı önemli eserlerin dijital versiyonlarını görebileceğimiz sergi için Fransa biletimiz hazır. Müzenin yaklaşık 20 metrelik duvarlarında canlanan eserleri görme fikri bile bizi heyecanlandırıyor.

YAZLIK EVLER İÇİN İLHAM VEREN FİKİRLER

Yılın neredeyse dokuz ayı sahiplerini bekleyen yazlık evlere girme zamanı geldi çattı. Ruhumuz sürekli bir huzur arayışındayken, durup iç sesimize kulak verdiğimiz bu evlerimizde doğanın enerjisine ve açık renklerin büyüsüne kapılmak için sabırsızlanıyoruz.

KEREVİZ SAPI SUYU: YENİ BESLENME TRENDİ

2019’un yeme içme trendlerinden biri olan kereviz sapı suyu, hayatımızdaki yerini çoktan aldı. Kerevizin zeytinyağlı yemeği ve salatasının yanı sıra sağlığımız için bir adım atarak artık suyunu da içmeye başladık. A, C, K vitamini ve potasyum gibi içinde birçok vitamin barındıran bu su, bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor ve hastalıklardan korunmamıza yardımcı oluyor

İSTANBUL’UN EN YENİ MEKÂNI: TİRAJE TERAS

Lokal tatlarla donatılmış menüsü ile dikkat çeken Tiraje Teras, Nişantaşı’nda açıldı. Meyhane dünyasına yepyeni bir soluk getiren mekâna gitmek için sabırsızlanmaya başladık. İstanbul’u panoramik olarak gören manzarası ve merkezi konumuyla dikkat çeken Tiraje Teras, girdiğiniz anda samimiyetini hissettiriyor.

Hazırlayan : ÖZLEM GÜSAR

gizema@groupmedya.com