TOP

LÜKSÜN YENİDEN YORUMU

Vivense’nin iç mimarlarından Burcu Burkay, son dönemde trend olan ”yeni lüks” kavramını yaşam alanlarına beş adımla nasıl uygulayacağınızın ip uçlarını veriyor.

Modern bir dokunuşla yeniden yorumlanan lüks tanımı, zarif ve sofistike stilin konforla buluşması anlamına geliyor. “Yeni Lüks” kavramı, kalitesi ve sağlamlığı ile yıllara meydan okuyan; şehirli ve aynı zamanda bütününde ve detaylarda zengin ve ulaşılabilir bir stili anlatıyor. İşte yeni lüks tanımına uygun mekânlar yaratmada işinizi kolaylaştıracak beş stil önerisi:

1-İHTİŞAM VE SADELİĞİN HARMANI

Cüretkâr tonları ceviz ya da siyah kaplamalarla, natürel tonları pirinç ayaklı sehpalarla, mermer aksesuarları gold detaylarla tamamlayın. İddialı dokunuşlar sade ayrıntılarla bütünlük kazanır. “Yeni Lüks” stilini iddialı yapan en önemli özellik doğal, değerli ve uzun ömürlü malzemelerdir aslında. Koyu renk doğal ahşap, ceviz kaplama, mermer, pirinç, deri görünümlü nubuk ve kadife tam bu stile göre.

2-KUMAŞ İLLÜZYONU

Yaşam alanlarına lüks stili davet ederken, deri kaplama koltuk takımlarıyla kendinizi artık sınırlamanıza gerek yok. Kadife, şönil ve saten gibi sofistike dokulu kumaşlarla yatak odanızda ve salonda iddialı görünümler yaratmak mümkün.

3-DOYGUN VE PARLAK RENKLER

Hardal tonları, altın sarısı, petrol yeşili, mor, kırmızı, zümrüt yeşili, nar çiçeği ve tarçın… Bu ihtişamlı renklerle uyumlu mobilyalarınızı dengelemek için siyah, antrasit, bej ve gri gibi tamamlayıcı renklere sahip aksesuarlar kullandığınızda kesinlikle stil sahibi mekânlara kavuşabilirsiniz. Orange rust tarçın rengini; gri ve ahşapla, green sulphur hardalı; mermer ve gold detaylarla, deep lake petrol yeşilini ise pirinç ayaklı sehpalarla bir araya getirmekten korkmayın.

mehmete@groupmedya.com