TOP

Koyu Tonlardaki Yatak Odanızı Aydınlatacak 11 Öneri

İyi dekorasyon genellikle belirli bir alanda canlı hareketli renklerin kullanıldığı tasarımlarda ilişkilendirilir. Ancak son zamanlarda koyu ve gotik tonlarda tercih ediliyor. Bazıları enerjik parlak yeşiller veya neşeli limon sarısının hakim olduğu yatak odasında uyanmayı tercih ederken, bir kesimde loş ve karanlık bir yatak odasının daha iyi hissettirdiğini söylüyor.

Koyu tonların hakim olduğu bir yatak odası takımı yükselişteyken ve uygulaması son derece kolayken neden sizde denemeyi düşünmüyorsunuz? Bu sezonun rüya mavileri, morları ve fümeleri maksi desenlerle karıştırın. Düşündüğünüzün aksine, bu dramatik tonlar desenlerle birleştiğinde ciddi havası dağılıyor.

Farklı koyu tonlardaki tasarımların bohem, modern kısaca kişiliğinize ve stilinize uyum sağlayacak kullanımıyla ilgili önerilerimiz için okumaya devam edin.

#1 Karanlığın Aydınlık Yüzü

Koyu renklerde yatak odası düşünüldüğü gibi duvarlarınızın koyu bir renk tonu ile boyanması anlamına gelmediğini kanıtlayın. Siyahın hakim olduğu gri yatak odası, siyah beyaz zikzak desenli yastıklar ve altından gümüşe metal aksesuarlar bu dramatik titreşimli tasarımı tamamlayacak.

#2 Sadece Bir Yere Odaklanın

Karanlık Blues notalarına derin bir dalış yapmaya hazır değil misiniz? Tek bir yeri vurgulamayı deneyin. Alanınızdaki tüm ışığı zapt etmeden rüya gibi karanlık bir efekt elde etmiş olacaksınız.

#3 Canlı Yansımalar

Hafif ahşap döşeme, yüksek parlaklıkta yansıtıcı metaller ve çeşitli dokular bu koyu renkli yatak odanızı mağara benzeri hissinden çıkartacaktır. Ekstra olarak hafif ve bohem tarzdaki duvar süsleriyle bu görünümü tamamlayın.

#4 Kamp Geceleri

Karanlık yatak odalarının glam olması düşüncesi aslında tam doğru değil. Rustik çağdaş görünümlü tasarımlar koyu tonlarındaki yatak odanızın dekorasyonunu destekleyerek eklektik tarzın rahatlığını yansıtarak derinlik katacak.

#5 Eski Hollywood Ruhu

Feminen görünümlü bu yatak odasında koyu karanlık duvarlar leopar baskılı yastıklar ve pembe rengiyle desteklenerek Hollywood yıldızlarına yakışır dramatik bir dokunuş yaratacak.

#6 Yemyeşil Harikalar Diyarı

Tropikal yeşil yaprakların koyu tonlardaki duvarlara bu kadar yakışacağını kim bilebilirdi? Bu adeta ormanın içinden çıkmış gibi görünen yatak odası eğlenceli baskılarla dengeleyin.

#7 Kontrast Dalgalar

Yatak odanıza deniz dalgalarını taşımaya ne dersiniz? Yatak odanızdaki bir duvarı kontrast oluşturan farklı renklerde boyayarak modern sanat eseri efekti verin.

#8 Desenlerle Oynayın

Duvar kağıtlarını bütün duvarlarda kullanmak biraz boğucu ve sıkıcı olabilir. Sadece yatak başlığınızı vurgulayarak mükemmel bir görünüm elde edin. Vintage esintili bir duvar kağını sadece bir duvara döşeyerek odanın tüm ışığını zapt etmeden zarafeti ve yüksek etkili bir efekt elde etmiş olacaksınız.

#9 Ormana Hoş Geldiniz

Yatak odanızın dekorasyonunda bir tema belirleyerek koyu tonları daha kolay kullanın. Leopar baskılar ve dokuların karışımı lüks bir görünüme kavuşturarak karanlık odanızda göze çarpacak.

#10 Altın Zincirin Çekiciliği

Çekici bir detay altın zincir motifli duvar kağıtları! Bu glam görünümü kontrast oluşturacak beyaz tonlarda çarşaflarla tamamlayın.

#11 Boho Karanlık Detaylar

Özgür ruhlu boho detaylı cibinli yataklar koyu tonlardaki dekorasyonunuzun en keyifli tamamlayıcısı. Işıklandırma ve yumuşak dokulu yastıklar ile bu görünüm için harika bir bütünlük sağlayacak.

iremnurhanisoglu96@gmail.com