TOP

KİŞİYE ÖZEL MASA VE SEHPA TASARIMLARI

Marmi Table, Türkiye’nin en iyi mermerlerini özenli bir bakış açısı ve kaliteli işçilik ile yorumlayarak kişiye özel masa ve sehpa tasarımlarına
imza atan yeni bir marka.

Marmi Table’ın kurucusu Miray Arslan,amaçlarından birinin, mermerin
pahalı olduğu yönündeki algıyı da yıkmak olduğunu söylüyor.

Ömrünü mermer ocaklarına adamış bir ailenin genç temsilcisi Miray Arslan tarafından kurulan Marmi Table, alıcısının görerek ve hatta dokunarak seçebildiği mermer plakalarından kişiye özel ürünler tasarlıyor. Oldukça sağlam ama bir o kadar da hassas olan mermeri, incelikli bir bakış açısıyla masa ve sehpaya dönüştüren Arslan, çocukluğundan beri deneyimlediği bu doğal malzemenin ne kadar kıymetli olduğunun bilincinde.

Marmi Table’ı kurmaya nasıl karar verdiniz?

Miray Arslan: Babamın mesleği olmasından dolayı ben mermerle büyüdüm. Küçüklüğümde İtalya’da fuarlara giderdik, çocukluk hatıralarımda mermer var benim. Hâlâ gittiğim fuarlarda çocukluğumla göz göze gelirim hep. Mermer görmek, onun değişik biçimlerde yorumlanmış hâlleriyle karşılaşmak beni hep çok mutlu eder; mermeri nerede ve nasıl kullanmışlar dikkat ederim. Son yıllarda mermer dokusu o kadar popüler oldu ki, defter kapaklarında, telefon kılıflarında bile kullanılmaya başlandı. Mermeri bu kadar severken ve kaliteli mermer tasarımlarında hep ailemin ocaklarının mermerleri kullanılırken benim MarmiTable’ı kurmam aslında kaçınılmaz oldu. Dekorasyona hep ilgim vardı, mermeri A’dan Z’ye her yönüyle tanıyorum,kalitesini, zaaflarını, ruhunu biliyorum. Çocukluk arkadaşım Kaan’la birlikte yola çıktık, Marble ve Miray’ın ilk harfleriyle oluşan Marmi kelimesini ve tasarlamak istediğimiz ürün skalasını birleştirip Marmi Table markamızı yarattık.

Ürün skalanızda kaç farklı model var?

M. Arslan: 15 modelimiz var, müşterilerimiz bu modelleri somut olarak görebiliyor ve kendi istedikleri boyutlarda üretimini talep edebiliyor. Diğer yandan yine müşterilerimizin seçtiği mermerlerin en kaliteli olanlarıyla
kişiye özel tasarımlar yapıyoruz. Bu bazen mermer bir kitaplık, bazen bir dresuar olabiliyor. Ustalarımızın tecrübesine ve hünerine güvenimiz sonsuz.

Üretim ve satış nerede gerçekleşiyor?

M. Arslan: Altı mermer ocağımız var. Genelde Antalya ve Isparta bölgesinde. Altı çeşit taşımız var. Hatta bir tanesi çok kıymetli çünkü Türkiye’de sadece bizden çıkıyor. Fabrikamız Aydın’da. Bizim işçiliğimizi, her şeyimizi yaptığımız yer Aydın. Satış her yerde, web sitemiz ve sosyal medya hesabımız üzerinden sipariş vermek mümkün. Eğer Marmi Table’larının taşlarını seçmek isterlerse, her zaman kendilerini fabrikamızda ağırlıyoruz. Bu şekilde çok şahane dostluklar kurduğumuzu özellikle belirtmeliyim.

Tasarımların üretimi nasıl gerçekleşiyor?

M. Arslan: Plakadan kendimiz en iyi bölümü seçiyor, ustaya orayı kestirerek yapıyoruz üretimi. Bizden sipariş verenlerin en büyük şansı, taşları görebilmeleri, seçip dokunarak belirlemeleri çünkü fotoğraf yolladığınızda taş yanıltıcı olabiliyor; daha koyu oluyor, daha damarlı oluyor, cilasını anlaşılamıyor, parlaklığını görülemiyor. Gelemeyenler için de görüntülü telefon görüşmeleri yapıyoruz. Taşın en kaliteli yerini seçiyoruz her zaman. Biz butik bir iş yapıyoruz. Olabildiğince uygun rakamlardan oluşan bir fiyat politikası belirliyoruz.

Hazırlayan : ÇİĞDEM HASANOĞLU

gizema@groupmedya.com