TOP

KIŞ AYLARINDA TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ TATİL ROTALARI

Biraz uzaklaşmaya ihtiyacınız varsa, nereye gideceğinizden emin değilseniz, biraz güneş ve alışveriş için kaçamak yapmaya hazırsanız, uygun tatil fikirleri listesi bu seyahat planını gerçekleştirmeniz için size ilham kaynağı olacaktır.

Puket

“Gülücükler Ülkesi” olarak bilinen Puket’i ziyaret ettiğinizde pastoral bir zaman geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Puket’te, dünyanın en nefes kesici plajlarını, eşsiz misafirperverliği, farklı lezzetleri bulacaksınız. Ayrıca, lüks otel isteyenler için fazlaca seçeneğin mevcut olduğunu unutmamalısnız.

Dubai

Dünyanın dört bir yanında pek çok yer alışveriş yapmayı Dubai kadar ciddiye almamaktadır; bu nedenle alışveriş tutkunlarının burayı tercih etmesi şaşırtıcı değildir.Eğer bir alışveriş tutkunu değilseniz bile Dubai’ye gelmişken,birçok önemli yeri gezmeyi ve Mall of the Emirates’te buz pateni yapmayı tercih edebilirsiniz.

Cape Town

Cape Town’da yaz uzun sürse de, kış mevsimi kesinlikle ziyaret için en uygun zamandır. İster yemek meraklısı, ister yelkenci, ister sörfçü ya da plaj sever olun, Cape Town hemen her türlü gezgine hitap eden bir yerdir. Table Mountain’da yürüyüş , Boulders Plajı (Afrika penguenleriyle dolu) ziyareti yapılması gerekenler arasındadır.

Kuzey Etiyopya

Tarih meraklıları ve kültür severler kış ayında Etiyopya’ya gitmeyi tercih edebilirler. Ay ortasında gerçekleşem, yüzlerce insanı ve yerel halkı sokaklarda birbirine kaynaştıran, renkli şemsiyeler, bir araya getiren dini bir festival olan Timkat kutlamasına şahit olmak ve kültürel açıdan zengin destinasyonları gezip,tarihi güzelliğin tadını çıkarmak isterseniz burası sizin için en doğru seçim olacaktır.

Basilicata

‘Basilicata, dünyada Paleolitik çağa kadar uzanan tarihin gizlenmiş önemli bir kısmını keşfedebileceğiniz seçkin birkaç yerden biridir.’ Burası kalabalıktan kaçınmayı tercih edenler için pastoral bir kaçış noktası olacaktır. Doğanın, yeşilliğin tadını çıkartabilirsiniz.

Key West

Kış mevsiminde ABD’nin etrafındaki büyük şehirler (New York, Chicago, Dallas, Atlanta, vb.) doğrudan Key West’e uçuş imkanı sunar, bu yüzden Miami’den yola çıkma konusunda endişelenmenize gerek olmaz. Karmaşanın biraz dışında olup, hala şehir merkezine yakın olmayı tercih ediyorsanız, burası doğru seçenek olacaktr. Yeni açılan lüks tatil köyleri, yat limanı, popüler restoranlar, sanat galerileri ile çevrili alanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Mustique

Tommy Hilfiger, Shania Twain ve Mick Jagger’ın bu özel adada kendi evlerinin olmasının bir nedeni var. Prenses Margaret adada bir villaya sahipti ve Prince William, Kate Middleton ile birkaç kez burayı ziyaret etti. Gezinizi ayın son haftasında planlayın ve adanın ikonik Basil’s Bar’da düzenlenen yıllık Mustique Blues Festivali’ne gidin. Saray gibi villalar kiralayabilir veya daha geleneksel bir otel deneyimini tercih edebilirsiniz.

gizema@groupmedya.com