TOP

KARANLIK İÇ MEKANLARI AYDINLATMANIN KOLAY YOLLARI

Tasarım zevkleri çarpıcı biçimde farklılık gösterebilse de, çoğu insan kendi alanının aydınlık ve ferah görünmesini ister.Karanlık oda temalarını seçerken bile ışığı ve karanlığı dengelemek çok önemlidir. Kimse loş ve baskıcı hissettiren bir alanda zaman geçirmek istemez. Ancak, istediğiniz ışık seviyesine sahip olmayan bir alana sahip bir evdeyseniz ne yapabilirsiniz? Neyse ki, karanlık bir odayı aydınlatmanın kolay yolları var.

1.Renk Seçimini Akıllıca Yapın

Hangi renkler en iyisidir? Karanlık bir odayı aydınlatmak söz konusu olduğunda beyaz, lavanta rengi, metalik renkler,açık gri gibi yumuşak renkler doğru seçimler olacaktır.

2.Boşluk Bırakın

Karanlık bir odayı aydınlatmak istediğinizde alan bırakmayı unutmayın. Bu, daha büyük ve daha parlak bir oda hissi yaratacaktır. Küçük, loş aydınlatılmış bir alan bile, bazı mobilyalar yerinden oynatılarak ve duvarlara bir miktar yer açarak daha parlak ve daha büyük olabilir.

3.Ayna ekleyin

Ek ışık için savaşırken, aynalar inanılmaz bir müttefiktir. Yansıtıcı özellikleri, odadaki ışık dalgalarının ömrünü uzatır ve odadaki her ışık kaynağı için paranızın karşılığını daha fazla almanıza yardımcı olur. Aynayı bir ışık kaynağının arkasına veya doğrudan karşısına yerleştirin. Ayna, odanın etrafındaki ışığı yansıttığından, alanın daha parlak ve daha ferah olduğunu hissettirecektir.

4.Mobilya Seçimini Doğru Yapmaya Özen Gösterin

Bir alanı daha aydınlık göstermek istediğinizde, mobilyanızın hafifliğini göz önünde bulundurun. Koyu, zemini düşük mobilya ağır hissettirir, odadaki parlaklığı emer. Karanlık bir odayı aydınlatmak için, daha açık renkli, daha hafif görünümlü parçaları tercih edin.

5.Işıklandırmadan Faydalanın

Karanlık bir odayı aydınlatmaya çalışıyorsanız, aydınlatmanızla yaratıcı olmanın zamanı geldi. Küçük alanlarda, ışıkları tavandan asmaktan veya duvara monte etmekten korkmayın. Kanepenin arkasına bir zemin lambası koyun. Yeterli miktarda ışık eklemek, odayı daha büyük gösterecektir.

gizema@groupmedya.com