TOP

Iskandinav Stili Klasik Avrupa Zarafeti ile Buluşturun

Farklı tasarım stillerini birleştirmek kesinlikle kolay değildir. Peki meydan okumaya ne dersiniz? 1930’lar stili klasik Avrupa tarzı dekorasyonu, modern İskandinav esintili tasarım ögelerinle birleştirmek oldukça yaratıcı.

1930’ların o klasik stilini modern hale dönüştürmek için İskandinav’ın minimal tarzı kesinlikle doğru tercih olacaktır. İtalyan ve Fransız evlerinden ilham alınan romantik cazibeli dekorasyon, maksimalist tarzı evlerine taşımak isteyenler için en uygun seçim. Bu stil için temiz minimalist çizgiler ve bolca mermer detaylar kullanmayı deneyin.

Çok katmanlı tasarımıyla en yaratıcı biçimde yenilenmiş dekorasyondaki evinize kavuşmanızı sağlayacak tüm önerilerimiz için okumaya devam edin.

Mutfağınızın dekorasyonu için alanı açık ve havadar tutmanızı sağlayacak boğucu detaylardan arınmış basit, kulpsuz Avrupa tarzı dolapları tercih edin. Tezgah altı depolama çekmeceleri ve büyük kiler oldukça işlevseldir.

Dolaplarınız modern olsa da, mermer detaylı mutfak tezgahınız klasik mimarinin izlerini taşıması açısından oldukça önemli. Orijinal parke zeminlerini zımparalanarak bu geleneksel görünümü destekleyebilirsiniz.

İç mekanınızın doğal ışıkla dolması için lavabonuzu büyük pencerenize altında konumlayın. Bu, mutfağınızı oldukça romantik aynı zamanda modern bir görünüme kavuşturacaktır.

Ev dekorasyonu boyunca birbirlerini tamamlayan basit ve uyumlu sanat eserleri ve dekoratif objelerle akışın devam etmesine izin verin. Birbirlerini tamamlayan renklerde ve tonlardaki sanat koleksiyonunuz bunun için biçilmiş kaftan olacaktır.

Alanın akışı için yemek odası ile mutfağı ayıran duvarları kaldırabilirsiniz. İki alan arasındaki mimari açıklık sayesinde bütünlük hoş bir ayrıntı olacaktır. Bej tonları ile boyanılan iç mekanın zarif arka planı için sanat eserleriyle devamlılığı sağlayın.

Ahşap mobilyalar ve vintage tarz Türk yün örgü halısını bu stilde kilit parça olarak kullanın. Açık kahve tonlardaki yemek masası ve tamamlayacı sandalyeler modern ve aynı zamanda samimi bir ortam katan aydınlatmalar ile iç mekanı havadar gözükecektir.

Şömineye sahipseniz oldukça şanslınız! Şömineyi modern hale dönüştürürken mermer detayların sıcak dokunuşundan yararlanın.

Oturma odanızın temel parçası vintage antika parçalarınızı, yumuşak dokulu gri, krem ve beyaz tonlardaki modern kanepelerinizle eşleştirerek katmanlı maksimalist bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Desenli keçe yün halılar, modern düz renklerdeki kanepelerle ve midcentury modern tekli koltuklarla kesinlikle dayanılmaz bir cazibeye sahip. Bu görünüm için midcentury modern stilin vazgeçilmez parçası tekli koltuklardan oturma köşenize bir adet yerleştirin.

İskandinav stil dekorasyonun sakin ve huzur verici tonları ve İtalyan evlerinin tarzı, modern aynı zamanda klasik tasarımdaki eviniz için ilham almanız gereken stillerdir. Midcentury modern stil bir yemek odası büfesi, heykel aydınlatmalar ve çağdaş sanat eseriyle tezat oluşturmasına rağmen katmanlı görünümüyle bütünlük oluşturacaktır.

Modern ve klasik tasarım unsurlarının ustaca bir araya getirilmesi yanı sıra, estetik bir görünüm için çeşitli dokuları ve ögeleri birleştirmekten korkmayın. Yatak odasında büyük boy peluş halı ve yatağın üzerindeki kalın örgülü yumuşak örtüler, vintage tarz yatak odası yan sehpası ile kesinlikle mükemmel eşleşme oluşturacak!

Tam bir yenileme için dönüşecek başka bir alan kesinlikle banyolar… Ahşap meşe dolaplar ve bembeyaz bir küvet vintage görünüm için ideal bir tercih olacaktır. Banyonuzda kullanacağınız bu mekanlara uygun yetişen bitkiler sıcaklık katarken, aynı zamanda Avrupa zarafeti ile İskandinav minimalizmin arasında evin her yerinde tekrarlanan tasarım teması sayesinde mükemmel bir denge kurmasını sağlayacaktır.

Cam formlardaki duş kabinleri banyo dekorasyonunda kullanıldığında akışkan ve minimal detaylarıyla klasik stil dekorasyonu bir dokunuşta modern hale dönüştürme gücüne sahiptir. İskandinav tarz dekorasyonda seçtiğiniz vintage bağımsız küvetler tarzın romantik aynı zamanda modern görünümünü destekleyecektir.

iremnurhanisoglu96@gmail.com