TOP

İNSANCIL DOKUNUŞLAR

Marshall tarafından 2020 yılının rengi olarak lanse edilen Sakin Şafak, yeşil, mavi ve gri arasında yer alan narin ve akıcı tonuyla ilham ve güç veren mekânlar yaratıyor.

Sakin Şafak renginin etkisi, markanın sunduğu dört farklı renk paletiyle çeşitleniyor.

Bir AkzoNobel markası olan Marshall’ın renk uzmanları tarafından belirlenen yılın rengi Sakin Şafak, “Bizi farklı yapan nedir? Bizi insan yapan nedir?” gibi varoluşsal sorulara renk dünyası tarafından verilen bir cevap olarak nitelendirilebilir. “Dünya pek çok harika fırsatı sunarken bir yandan da ‘anlam’ aradığımız bir karmaşa yaratıyor” diyor AkzoNobel Global Estetik Merkezi Müdürü Heleen van Gent ve ekliyor: “Sabah gökyüzünde beliren renkleri andıran ‘Sakin Şafak’, önümüzdeki yeni 10 yılda ihtiyaç duyacağımız en insani özelliklerimizin değerini bilme arzumuzu içinde barındırıyor.

Bu, boya konusundaki tutkumuzu dünya ile paylaşmanın heyecan ve ilham verici bir yolu.” Marshall yılın rengini “Özen”, “Anlam”, “Oyun” ve “Yaratıcılık” isimli dört renk paletiyle sunuyor. İnsani bağları güçlendirmek üzere kurgulanan “Özen” paleti, duyarlı ve sakin tonlarıyla yatak odalarına farklı bir hava katıyor. “Anlam” paletinin yalın ve açık tonları minimalist alanlar yaratırken “Oyun” paletinin duyuları harekete geçiren canlı parlak renkleri yüksek enerjili mekânlara imza atıyor. Kendinizi daha iyi ifade edebilmek için ise “Yaratıcılık” paletini tercih edebilirsiniz. Geçmişin zengin ve görkemli tonlarını içeren bu palet, eleştirel düşünce yeteneğini artıracağı için özellikle salon ve çalışma alanlarında tercih edilebilir.

“Özen” paletindeki yumuşak pastel tonlar dinlendirici etkiye sahip. “Oyun” paletinde şaşırtıcı ve iddialı renkler yer alıyor. Bej ve gri gibi doğal tonlar içeren “Anlam” paleti sakin bir ortam sunuyor. “Yaratıcılık” paleti ise zengin tonlarıyla güçlü mekânlara imza atıyor.

Hazırlayan: ÇİĞDEM HASANOĞLU

cigdemh@group-medya.com