TOP

İLHAM VEREN STİLLER

Stilleriyle ilham veren, tasarı ve mimari dünyasının yanı sıra trendsetterların da radarındaki 4 farklı şehri inceliyoruz.

Byron Bay – BOHO MİNİMALİZM

Avusturalya’nın bir ucunda eko-bilinçliliği merkezine almış bu bohem cennet kentin derin maneviyatını ve özgür ruhunu benimseyen Hope & May, H’aveli, Island Luxe gibi kendine ve buranın dokusuna has markalarıyla trend ajanslarının 2019’nun takipte kalınacak şehirleri listesine girmeyi başarmış. Toprak tonlarının hâkimiyetindeki renk paleti, boho tarzının minimal bir yansımasını taşıyor. Buranın kendine has sakin dokusu müzik, dekorasyon, sörf ve wellness’ı bir araya getiren butiklerle dolu. Bir alışveriş ve tasarım merkezine dönüşen Habitat, galeri, moda ve restoranları buluşturan Arts & Industrial Estate bu sahil kentinde öne çıkan spotlar.

Habitat Byron
Ha’veli Byron Bay
Oasiq Riad Tekli Koltuk, L’unica.
Avusturalya’nın bu güzel sahil kasabasının tarzını evinize yansıtmanız için kendinizi toprak tonlarının sakinliğine bırakmanız yeterli. Yalın bir renk paleti, hasır, ahşap gibi ham dokular ve yeşil bitkilerin yaşam alanlarınızın hâkimiyetini almasına izin vererek çabasız bir sahil kasabası dokusuna erişebilirsiniz.
IKEA
Sepet , Yargıcı Homeworks.
Roda marka Laze sallanan sandalye fiyat istek üzerine, Mozaik.
Arabella köşe oturma seti 11.893 TL, Escher berjer, Alvera Amba kırlent, Alvera kırlent, Mudo Concept.

İbiza – BOHEM BURJUVA

İbiza spritüel bohem mirasına yeni bir doz lüks ve tasarım ekleyerek, parlayan ve günden güne daha çok rağbet gören bir tatil durağı. Şehrin hippi kültüründen çokça etkilenen iç mekânları da, doğal dokularla zenginleşen, modernizmi bohemle harmanlayan stilleriyle bu yaz bize ilham verenlerden. İbiza’daki bohem burjuva yaşam tarzını kendi hippi çağına dâhil etmeye çalışan Loewe, adanın ünlü markası Paula’s ile ortaklığının yeni enstalasyonunu İbiza’nın modern sanat müzesi Museu d’Art Contemporani’de (MACE) açılan pop-up dükkanda sergiliyor. Mercadillo Las Dalias artizan ürünler, dekorasyon ve moda için adaya has ürünlerin yer aldığı hippi pazar yerini keşfetmek isteyenler için ideal lokasyonlar.

Bless Collection Hotels
Karman marka Ceraunavolta aydınlatma, Tepta Aydınlatma.
Tiipii bed, L’unica.
İbiza son yıllarda adını en çok duyduğumuz destinasyonlardan biri. Bu bohem burjuva stili evinize, bahçelerinize uygulamanın ana sırrı konfor, lüks ve şıklığı bir arada sunan, İbiza’nın renkli dokusundan ilham alan bir renk paletine sahip yıldız parçalarda.
Monna sandalye Siesta Mobilya.
Eiros şezlong , Visionnaire.
Paola Lenti marka Flex oturma birimi, Mozaik.

Mexico City – NEO-MAKSİMAL

Dünya Tasarım Örgütü’nün 2018’de Dünya Tasarım Başkenti olarak adlandırdığı Mexico City, benzersiz hiper-modern mimarisini ve kamusal alanlarda orta koyduğu yenilikçi tasarım dili ve renkli kültürel mirasıyla yaşam alanlarında daha cesur ve renkli bir stile ilham veriyor. Moderizm, maksimalizm ve gelenekseli aynı potada eritmeyi başaran ve yaratıcı anlamda büyük bir çeşitliliğe sahip şehir; sanat galeri ve müzeleri, benzersiz iç mekânları ve yerel markalarıyla tasarım dünyası için yepyeni bir ilham durağı. La Metropolitana disiplinlerarası tasarım showroom’u sayesinde ülkenin en çok rağbet gören mobilya ve tasarım objelerine ev sahipliği yapıyor.

Wild Terrains Mexico
Ignacia Guest House
Paalo Lenti marka Telar sandalye, Mozaik.
Sjalsligt 3’lü kaktüs objeler, IKEA.
Güney Amerika’nın renkli, etnik, maksimal dünyasına açılan tasarım sahnesinin yeni kapılarından biri de New Mexico. Kültürü ve dokusuyla renklerden asla korkmayan şehrin ruhu özgürce bir araya gelen farklı parçaların enerjisinden, gelenekseli yeniden yorumlamaktan geçiyor.
Jab by Chivasso Garden Route koleksiyonu döşemelik kumaş, Jab Anstoetz.
2019 İlkbahar/ Yaz koleksiyonu, Zara Home.
Como oturma seti, Defne kilim Mudo Concept.

Saint Tropez – ÇABASIZ ZARAFET

Saint Tropez ilhamını okyanustan alan zahmetsiz zarafeti ve rahat stiliyle yaz stiline ilham veren destinasyonlardan biri. Cote d’Azur’un en bilinen şehirlerinden Saint Tropez ünlü sahili Plage de Pampelonne’ın korumaya alınmasıyla 2019’da dikkatleri üzerine çekiyor. Çevresel kaygılarla şehrin yenilenen mekânları rustik ve doğal malzemeleri, lüks detaylarla bir araya getiriyor. Şehrin en güzel dekorasyon mağazalarını, vintage ve antika dükkânlarını bulabileceğiniz Place des Lices’e uğradığınızda eklektik koleksiyonuyla dikkatleri üzerine çeken L’Atelier 55 ve Celine’e uğramayı unutmayın.

Chanel Saint Tropez butiği

Hazırlayan : HAZAL BALASAR

gizema@groupmedya.com