TOP

İÇ MEKANLARA NEŞE KATACAK TASARIM ÖNERİLERİ


Stresli bir günün ardından ,dışarıda soğuk havaya maruz kaldıktan sonra geri dönebileceğiniz kutsal bir alan yaratmak sizin elinizde ! Sizi mutlu edecek ve rahatlatacak, enerji dolu tasarımlar oluşturmak o kadar da zor değil. Bunu yapmak istiyorsanız, iç tasarım stüdyosu Nune’un kurucusu Sheena Murphy’nin verdiği ipuçlarına göz atabilirsiniz.


Çevrenize sevdiğiniz objeleri ve aksesuarları yerleştirin

Bunlar seyahatlerinizde topladığınız ya da sevdiklerinizin size verdiği, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak objeler olabilir.
Bilinçli bir şekilde alın

Çevreye duyarlı ürünleri, tasarımcıları tercih edin, geri dönüşüme, bilinçli bir paylaşıma katkı sağlayabilirsiniz.O


Mümkün olduğu kadar doğal malzeme kullanın

Görünen ve görünmeyen alanlarda, sentetik elyaflardan ve zehirli boyalardan kaçınarak daha sağlıklı bir ev ortamı yaratırsanız, o ölçüde sağlıklı ve doğal bir ortam yaratmış olursunuz.

.

Satın Aldığınız Parçaların uzun süre kullanılacak düzeyde kaliteli olmasına dikkat edin

Kıyafetlerimizi ve kişisel aksesuarlarımızı özenle seçtiğimiz gibi ev eşyalarımızı da dikkatle seçmeliyiz. Özellikle bütçemiz kısıtlı ise daha uzun ömürlü, kullanışlı eşyalara odaklanmalıyız.

Yerel olan küçük eşyaları satın alın

Daha küçük ve yerel işletmelere yatırım yaparak, yalnızca yerel ekonomiye yardım etmekle kalmazsınız aynı zamanda daha sürdürülebilir, dürüst, çevre dostu ve seri üretim anlayışına, parçalara nazaran insanlara karşı nazik olan sanatçıları, tasarımcıları ve zanaatçıları da destek vermiş olursunuz.

.


Yüksek maliyetli ve düşük maliyetli ürünleri karıştırın

Size özel hissettiren eşyalar için harcama yapın ve bu eşyaları diğer düşük maliyetli olanlarla birleştirin. Çok katmanlı ve daha konforlu bir ev için metalleri, ağaçları ve taşları karıştırın ve eşleştirin.Tutarlı Olun

Uzun ömür ve sakinlik hissi için, evinizi uyumlu bir şekilde tasarlayın. Her bir alanı birbirine bağlayan tutarlı renk paletleri, stil veya malzemelerle kullanın, odalarda farklı ve kopuk temalı veya güçlü renklerden kaçının. Bu yaklaşım aynı zamanda evinizin içerisinde uzun ömürlülüğü sağlayacaktır

.

.

gizema@groupmedya.com