TOP

GÜNCEL GELİŞMELER

MEKÂNLAR, TASARIMCILAR, SERGİLER, KOLEKSİYONLAR…DEKORASYONA DAİR EN GÜNCEL SEÇİMLER.

TERAS KEYFİ

Geçtiğimiz aylarda ArchIST Awards for Interior Design 2019 yarışmasında alışveriş alanında birincilik ödülü kazanan Maslak Mudo Concept, plazalar arasında nefes aldıran geniş terası ile bambaşka bir açık hava deneyimi sunuyor. Terasta yer alan bahçe mobilyalarına işlevsel ve dayanıklı sistemleriyle Palmiye’nin tente, cam, pergola ve bioklimatik kış bahçesi
tasarımları eşlik ediyor.

Mars’a Doğru

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-159.png

Londra’daki The Design Museum, Mars yolcuğumuzun ardındaki bilimsel çalışmalardan öte sürecin tasarımsal sınırlarına odaklanıyor. Aralarında NASA, Avrupa Uzay Ajansı, SpaceX, Raymond Loewy ve Chesley Bonestell’a ait orijinal nesne ve malzemelerin, RÆBURN, Anna Talvi ve Konstantin Grcic’e ait tasarımların olduğu sergi, 150’den fazla özgün objesiyle “Mars için tasarlamak” özelinde kurgulanıyor. Küratörlüğünü Justin McGuirk’in yaptığı ve bilet satışları şimdiden başlayan “Moving To Mars” sergisi, 18 Ekim 2019 ile 23 Şubat 2020 tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak.

SOFRALARA İTALYAN DOKUNUŞU

İtalya’nın genç ve ikonik markası Baci Milano’nun Güney İtalya’yı evlere, bahçe ve teknelere getiren göz alıcı ürünleri Beymen Home’da satışa sunuldu. Aşk, sanat ve moda arasında mükemmel bir birliktelik kuran marka, güncel trendleri, şıklık ve gelenekselliği tasarımlarına taşıyor. Olağanüstü renkleri ve zarif formlarıyla dikkat çeken Baroque & Rock Sicily koleksiyonu, yaşam alanlarımıza sıcak İtalyan dokunuşuyla fark katıyor.

KİŞİSEL BİR ADA

Emre Evrenos

Som Interior ve tasarımcı Emre Evrenos iş birliğinde oluşturulan koleksiyonun ilk ürünü olan Ada Sofa, geniş minderi ve ergonomik sırtı ile farklı şekillerde oturma, uzanma, dinlenme ve çalışma konforu sunuyor. Tasarımlarında her zaman en iyi kalite kumaş ve malzemeleri tercih eden, kaliteli işçiliğe önem veren Som Interior, farklı kumaş seçenekleri ve detaylar ile markanın diğer ürünlerine organik olarak adapte oluyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-163-877x1024.png

YENİ SANAT DURAĞI

Arter, koleksiyonu, sergileri, disiplinlerarası programı ve yayınlarıyla, Eylül ayından itibaren kapsamlı bir sanat merkezine dönüşüyor. Dolapdere’deki yeni binasında koleksiyon sergilerinin yanı sıra güncel sergi projeleri, farklı disiplinleri buluşturan etkinlikleri, özgün yayınları, film ve öğrenme programlarıyla herkes için erişilebilir bir kültür yaşam platformu olmayı amaçlayan Arter, 1960’lardan günümüze çağdaş sanatın farklı tavır ve pratiklerini örnekleyen resim, heykel, fotoğraf, video, film, yerleştirme, ses, ışık ve performans gibi farklı üretimleri içeren koleksiyon sergilerini, koleksiyon dışı sergilerle eş zamanlı olarak ziyaretçileriyle buluşturacak. Sahne sanatlarından elektronik müziğe, filmden dijital sanatlara zengin bir program içeren Arter’de, haftalık düzenli film gösterimlerinin yanı sıra üç aylık süreçlerle tema ve yönetmen odaklı retrospektifler, söyleşi ve paralel etkinlikler düzenlenecek.

Minimalist

Jasper Morrison tarafından Magis için tasarlanan Plato, oldukça minimalist ve işlevsel. Hem iç hem de dış mekân kullanımına uygun olan sandalye, alüminyum döküm olarak altı farklı renkte üretilmiş. Farklı yaşam alanlarına kolaylıkla uyum sağlayabilen tasarım, form ve işlev arasındaki uyumun yalın bir sonucu.

Monte Carlo Şıklığı

Monte Carlo’da zarafetin simgelerinden biri olarak anılan, sıkça devlet adamlarını ve kraliyet ailesi üyelerini ağırlayan Hôtel de Paris Monte-Carlo’nun aydınlatma tasarımında sanat odaklı tasarım anlayışı ile öne çıkan Catellani&Smith’in Luna ve PostKrisi Malagolina ürünlerinin altın tonları tercih edildi. Catellani&Smith’in birbirinden ilginç ve gösterişli iç mekân ve yeni bahçe ürünlerine Tepta Aydınlatma’nın Levent, Nispetiye Caddesi’ndeki merkezinden ulaşmak mümkün.

GEOMETRİK OYUN

İTALYAN TASARIMCI LEONARDO TALARICO TARAFINDAN MDF ITALIA İÇİN TASARLANAN METODO SEHPA, minimal çizgileriyle yalın ve net hatlara sahip. Öze dair bir arayışın sonucu olan tasarım, anında göze çarpan, yepyeni bir formda. Yuvarlak gövdesiyle güçlü bir karakter geliştiren sehpa, farklı strüktürel yapılarla kolaylıkla bütünlenebiliyor. Mat beyaz, siyah nikel ve mat gölge grisi renk seçenekleri bulunan Metodo, mekâna taşıdığı özgün ruhla, sehpa tasarımına yeni bir yorum getiriyor.

YAZ MEYVELERİ

  1. Sepet :Elma hasır örgü sepet, Ferm Living.

2.Vazo : Ananas Patina Vazo, Mudo Concept.

3.Tabak : FERN&CO marka 4’lü Citrus Collection küçük tabak seti, Beymen Home.

4. Kâse: Portakal kâse, Porland.

Hazırlayan: JULEN TUNÇ

gizema@groupmedya.com