TOP

GÜÇLÜ RENKLER İDDİALI DOKULAR

Gabriele Salvatori’nin Elisa Ossino tarafından tasarlanan Milano, Brera’daki evi, güçlü renkleri iddialı dokularla bir araya getiren üç boyutlu kurgularıyla büyülüyor.

Salone del Mobile 2017 süresince kapılarını tasarım meraklılarına açan Casa Salvatori’nin ünü hızla yayıldı. 136 metrekarelik daire, avlusunda Salvatori showroom’unun da yer aldığı Brera’nın kalbindeki 200 yıllık çok özel bir yapının dördüncü katında konumlanıyor.

TERRAZZO ZEMINE REFERANS VEREN PEMBE TAVAN, YEŞİL DUVAR İLE KONTRAST OLUŞTURUYOR.

Daha önceden çeşitli projelerde Ossino ile birlikte çalışan Gabriele Salvatori, bu evin iç mekân tasarımını gerçekleştirmesi için yeniden Elisa Ossino ile bir araya gelerek her bir sahnesi adeta bir sanat eseri gibi görünen ilham verici bir senaryoya imza atılmasına vesile olmuş. Stilist olarak da tanınan, çeşitli markalar için gerçekleştirdiği set ve vitrin tasarımlarıyla kendine has stilini ortaya koyan Ossino’nun ünü Casa Salvatori’den sonra oldukça artmış. “Haftanın birkaç gününü geçirdiğim Milano’da, hem arkadaşlarımı ağırlayabileceğim hem de yaşayabileceğim bir yere ihtiyacım vardı” diyor marka sahibi.

Showroom’un bulunduğu binada bir daire boşaldığında hemen harekete geçtiğini belirtiyor. Zıt renklerdeki mobilya ve sanat aksesuarlarını dairenin orijinalindeki terrazzo zeminler ve şömine ile buluşturan iç mimarın tercih ettiği renk paleti gerçekten de harika. Markanın mermerlerine referans veren tablolar ile mobilyalardaki geometrik formların sıcak ve soğuk tonları iç gıdıklayıcı etkiye sahip. Gelenekselden itinayla kaçınmış Ossino Casa Salvatori’yi dekore ederken.

Elisa Ossino tasarımı The Nota lambader, De Padova.

Hazırlayan ÇİĞDEM HASANOĞLU

gizema@groupmedya.com